Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2008-09-11 12:22:12 przez system

Świat oczami cyklisty

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Sławomira Nitendela ?Obrazy cyklisty?, które odbędzie się we wtorek 16 września o godz. 18. w Sali Klubu Biblioteki. Sławomir Nitendel ukończył PLSP w Lublinie oraz studia na Wydziale Malarstwa w krakowskiej ASP.

Sławomir Nitendel urodził się w 1961 r. Ukończył PLSP w Lublinie oraz studia na Wydziale Malarstwa w krakowskiej ASP w pracowni prof. Włodzimierza Kunza i prof. Janusza Orbitowskiego. Dyplom ukończenia uczelni (w zakresie malarstwa sztalugowego) uzyskał w 1991 r. Od 1992 r. jest nauczycielem w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu, gdzie uczy rysunku i malarstwa.
Artysta brał udział w wielu różnych wydarzeniach artystyczno-zawodowych: wystawach, plenerach, konkursach, przeglądach, seminariach, spotkaniach w kraju i za granicą. Z zamiłowania jest podróżnikiem i cyklistą.
Nitendel swoje inspiracje wyraża różnymi środkami, zarówno w malarstwie (akryl, pastel, olej), rysunku (lawowany tusz lub farba na papierze, kolaż), grafice (linoryt, monotypia, grafika cyfrowa), fotografii (głównie dokumentowanie miejsc i inspiracji do nowych obrazów).