Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-01-21 16:08:01 przez Czas2012

Tanzanii, RPA, Podlasie - podróże na dużym ekranie

27 stycznia o godz. 19. w dużej sali kina Regis swoje zdjęciowe i filmowe zapisy z podróży przedstawią państwo Małorzata i Jerzy Bielczykowie. Miejski Dom Kultury w Bochni oraz autorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Podróże na dużym ekranie”.

Podczas styczniowego spotkania państwo Małgorzata i Jerzy Bielczykowie pokażą trzy filmy z ich własnego cyklu „Tędy i Owędy”, powstałe ze zdjęć i filmów z podróży do Tanzanii, RPA oraz na Podlasie. Zawierają one uchwycone w obiektywie wspomnienia i wrażenia. O swoich odczuciach będzie można porozmawiać po ich obejrzeniu.

Jerzy Bielczyk – urodzony w Bochni leśnik, przyrodnik, człowiek gór. W młodości pasjonat poznawania i eksplorowania jaskiń. Myśliwy, narciarz, człowiek ciekawy świata. W ramach wolnego czasu najczęściej wędruje fotografując ukochaną przyrodę lub ogląda ciekawe filmy przyrodnicze.

Małgorzata Bielczyk – rodzinny ukochany Kraków zamieniła na jedną z podkrakowskich wsi, z wykształcenia jest ogrodniczką. Miłośniczka przyrody, zwierząt (ze szczególnym uwzględnieniem koni i jamników) oraz poznawania wszystkiego, co ciekawe. Właścicielka jamniczki szorstkowłosej Gapy i cocker spaniela Tobiasza oraz kota Fakira.

Cykl „Podróże na dużym ekranie” ma, w zamyśle jego inicjatorów, umożliwić amatorom fotografii i filmowania obejrzenie i pokazanie swoich, filmów lub prezentacji fotografii z miejsc, które nas na tyle poruszyły lub zachwyciły, że chcemy podzielić się zarejestrowanymi tam widokami i wrażeniami.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczeń 2022/1.jpg

Info: MDK