Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-20 15:49:32 przez system

Uczniowie Ekonomika spotkali się z Ewą Wachowicz

W Zespole Szkół nr 3 w Bochni w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Wachowicz, jurorką popularnego programu „Top Chef” oraz producentką autorskiego programu kulinarnego "Ewa gotuje".

To nie pierwsze spotkanie autorskie w Ekonomiku, gdyż organizowane one są tam regularnie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki oraz dzięki współpracy biblioteki z Instytutem Książki. Było to jednak pierwsze, które wyszło poza lokal biblioteki i które wpisało się też w inną dziedzinę niż literatura. Można nawet śmiało powiedzieć, że to gastronomia, która jest wiodącym kierunkiem kształcenia tej szkoły była jego centrum, wokół którego wszystko się odbyło.

Pani Ewa opowiadała o swoich książkach, podróżach, pasjach, zwłaszcza tych najbardziej nietypowych, jak zdobywanie szczytów wulkanicznych, ale przede wszystkim o autentycznym zamiłowaniu do kuchni i gotowania. Jak przystało na szkołę gastronomiczną, pełną uczniowskich talentów, w trakcie spotkania odbył się również finał konkursu na najlepszy deser truskawkowy, który swoim poziomem, co zostało podkreślone przy werdykcie, zachwycił Jurorkę.

Konkurs w „W truskawkowym chruśniaku” – jego nazwa oraz desery uczniów miały nawiązywać do szeroko pojętej literatury - wygrała para uczniów – Karina Sułek oraz Maciej Kurek ze swoimi autorskimi lodami pod tytułem „Trylogia truskawkowa”. Drugie miejsce z deserem „Władca truskawek” zajęła para Karolina Sieja i Michał Pardyl, trzecie z deserem „Truskawki w krainie czarów” zajęli Dominik Matras i Karol Trzeciak. Wszystkie trzy miejsca zostały nagrodzone książkami kulinarnymi Ewy Wachowicz ze specjalnymi dedykacjami dla zwycięzców.