Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-06-26 23:20:28 przez Czas2012

W Bibliotece spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

Wypożyczalnia dla Dorosłych zaprasza 30 czerwca (wtorek ) o godz. 18.00 do sali klubu biblioteki (ul. Mickiewicza 5 ) na spotkanie połączone z pokazem multimedialnym, podróżnika, fotografa i pisarza Piotra Strzeżysza, autora pięciu książek: „Campa w sakwach czyli rowerem na Dach Świata” (2011), „Makaron w sakwach czyli rowerem przez Andy i Kordyliery”(2012), „Powidoki”(2014), „Sen Powrotu” (2016) ,”Zaistnienia” (2020), który od ponad dwudziestu lat przemierza świat na rowerze.

Ten niezwykły obieżyświat odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach, był gościem na setkach spotkań, podczas których dzielił się wrażeniami, ze swoich podróży. Jego opowieści i refleksje o zwiedzanych miejscach były wielokrotnie nagradzane na najważniejszych w kraju festiwalach podróżniczych m.in.: Nagroda Publiczności na festiwalu Kolosy w Gdyni ( 2018), Nagroda Jury Festiwalu Śladami Marzeń w Poznaniu (2018), Nagroda Jury na III Festiwalu Nawigator w Krakowie (2015). Książka „Powidoki” została wyróżniona statuetką Magellana i nagrodą Bursztynowego Motyla im. A. Fiedlera dla najlepszej książki podróżniczej 2014 r., zaś w „Śnie Powrotu”, którą można wypożyczyć w naszej książnicy, autor w fascynujący sposób opisał wielomiesięczną podróż z USA do Patagonii, czyli od chłodów Alaski po wichry Ziemi Ognistej. O naszym gościu Bartosz Lisek nakręcił interesujący film dokumentalny „Nie dojechać nigdy” (2017).

Podczas spotkania w bibliotece Piotr Strzeżysz opowie o swojej wyprawie po Azji: „ Campa w sakwach czyli rowerem przez Indie i Tybet”. Niezwykły włóczykij z wyboru, zabierze nas jednośladem pod najwyższą górę świata Mount Everest, zapozna z gościnnością mieszkańców, zaprezentuje zdjęcia z zimowej przeprawy przez himalajskie przełęcze, zaprosi do tybetańskich klasztorów, pokaże piękno krajobrazu i ludzi.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizowanego projektu „Aktywni w jesieni życia” dofinansowanego z MKiDN.