Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-12-29 20:54:32 przez system

W ferie wybierz MDK

Na ferie Miejski Dom Kultury przygotował ciekawą ofertę, skierowaną do dzieci i młodzieży spędzających zimową przerwę od nauki w Bochni. Zaplanowano spektakle teatralne dla najmłodszych, specjalną ofertę filmową oraz liczne zajęcia z zakresu szeroko rozumianej sztuki i nie tylko.

Półkolonia
Dzieci w wieku 6-10 lat
Termin: 18-22 stycznia 2016 r., w godzinach od 9:00 do 13:00
W programie: zajęcia muzyczne, manualne, taneczne, ruchowe, spektakl teatralny, seans filmowy, zjazd do Kopalni Soli, spacery do ciekawych miejsc.

Warsztaty plastyczne
Dzieci klas „0” – IV klasa
Termin: 25-29 stycznia 2016 r., w godzinach od 10:00 do 11:30

Spektakl teatralny pt. Bazyliszek
21 stycznia (czwartek) 2016 r. o godz. 11:00.
Pełen humoru spektakl teatralny, oparty na znanej legendzie warszawskiej. Wojtuś, syn znanego płatnerza wbrew zakazowi ojca, idzie do kamienicy na Krzywym Kole i przepada bez wieści. Siostra Wojtusia postanawia go odszukać. Dzięki pomocy tajemniczego Alchemika poznaje sposób na pokonanie Bazyliszka, który tak naprawdę jest bardzo przyjazny.
Spektakl uczy odpowiedzialności za bliskich. Przybliża dzieciom często zapomniane zawody, jak zdun, snycerz, bednarz, kołodziej.

Spektakl teatralny pt. Małpka Fiki
28 stycznia (czwartek) 2015 r. o godz. 11:00
Spektakl opowiada o małej podróżniczce - małpce Fiki. Przyjeżdża ona z Afryki i poznaje nasze rodzime zwierzęta. Spotyka kota, psa, świnkę, koguta i królika. Rozmawia z nimi, stara się je poznać i zrozumieć. Zwięrzeta, które poznaje są dla niej zaskoczeniem, a zarazem nowym doświadczeniem. Spektakl zwraca uwagę na to, że każdy pomimo różnic wymaga akceptacji i zrozumienia. Tak powinno być zarówno w świecie zwierząt jak i ludzi.

Seanse filmowe dla dzieci

15 - 20 stycznia: Fistaszki (2D i 3D)
Charlie Brown zakochuje się w nowo poznanej dziewczynie, która dołączyła jego do klasy. Tymczasem psi kumpel Snoopy chce wytropić swojego największego wroga, Czerwonego Barona. Bohaterowie legendarnych, cieszących się niesłabnącą popularnością od ponad pół wieku opowieści rysunkowych Charlesa M. Schulza: Charlie Brown, pies Snoopy i ich przyjaciele w nowym wydaniu animowanej komedii przygodowej wyprodukowanej przez studio Blue Sky, w którym powstała słynna ”Epoka lodowcowa”.

22 - 27 stycznia i 29 stycznia - 3 lutego: Alvin i Wiewiórki. Wielka Wyprawa (2D)
Najsłynniejsze wiewiórki świata powracają! Seria zbiegów okoliczności sprawia, że Alvin, Szymon i Teodor zaczynają wierzyć, że ich opiekun Dave ma zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie, a ich samych porzucić. Wyruszają więc na szaloną wyprawę, by zapobiec nadciągającej katastrofie…

W czasie ferii prowadzone będą zajęcia w sekcjach: tańca towarzyskiego, teatralnej, szachowej, baletowej, modelarstwa lotniczego, tańca orientalnego, nauki gry na perkusji, nauki gry na gitarze, zajęcia wokalne, kółko fotograficzne.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat MDK, ul. Regis 1, czynny w dni robocze od godz. 8 do 16 oraz kasa kina czynna codziennie - prócz czwartków, od godz. 16. Informacje można uzyskać także pod nr tel. 14 611 69 35, kom. 784 683 895.