Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-09-13 20:44:17 przez system

W Ochronce też mają zieloną siłownię

Na terenie Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka” przy ul. Sienkiewicza 2 uruchomiona została kolejna w Bochni zielona siłownia. Inwestycja jest częścią projektu „Bezpieczna Przystań” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Wyjątkowo słoneczny w tym roku wrzesień sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, warto więc skorzystać z możliwości jakie oferuje miejska infrastruktura sportowa, która właśnie powiększyła się o „zieloną siłownię” przy ul. Sienkiewicza. W ogrodzie Ochronki zainstalowano podczas wakacji orbitrek, prasę ręczną, wioślarza, biegacza, rowerek i drabinki, które uzupełniły rekreacyjną ofertę placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Nowoczesne urządzenia treningowe będą służyć przede wszystkim wychowankom Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, także tym którzy dołączyli do społeczności placówki w ramach realizowanego od stycznia projektu „Bezpieczna Przystań”.

Kilkunastu nowych podopiecznych trafiło do Ochronki dzięki pracy streetworkerów, prowadzonej na podwórkach podmiejskich osiedli socjalnych.

– Beneficjenci projektu korzystają nie tylko z treningów na siłowni – mówi kierująca Ochronką Monika Grabarz. – Wszyscy zostali objęci również kompleksową opieką specjalistów, udzielających pomocy w nauce z różnych przedmiotów, rozwijających pasje i zainteresowania wychowanków, dbających o ich rozwój i wspierających w problemach okresu dojrzewania w ramach profilaktycznych zajęć w grupie i indywidualnych konsultacji psychologicznych, kierowanych także do rodziców.

Najbardziej aktywni uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach liderów młodzieżowych w Odporyszowie i dwutygodniowej kolonii nad morzem, a na początku października będą mieli jeszcze okazję zwiedzić Warszawę.

Zielona siłownia przy Ochronce czynna jest w godzinach otwarcia placówki, tj. od poniedziałku do soboty od 13 do 20. Dzieci do 14. roku życia mogą korzystać z urządzeń wyłącznie pod opieką pełnoletnich opiekunów. Na terenie siłowni zabronione jest wprowadzanie zwierząt, spożywania alkoholu i niewłaściwe użytkowanie sprzętów. Osoby przebywające na terenie obiektu zobowiązane są do zachowania porządku.