Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-05-27 11:37:27 przez system

W Parku Uzbornia spektakle i bajki dla najmłodszych

Dziś (27 maja 2017) r. w Parku Uzbornia odbędzie się wyjątkowa rodzinna Majówka Literacka.


W programie imprezy zaplanowano: o godz. 14.00 warsztaty teatralno-czytelnicze z pacynkami „Zabawa w teatr” oraz „O niegrzecznym Filipku, zielonym ogonie, czarach i co z tego wynikło”- spektakl teatru Bajdurka, o godz. 15.00 literacką grę terenową „Znajdź zapomnianego”, o godz. 16.00 spotkanie z Arturem Barcisiem, który będzie czytał, opowiadał i bawił się słowem, a o godz. 18.00 koncert rapera i freestylowca Arkadio, którego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach.

Tuż obok muszli koncertowej zostanie zaaranżowana „zielona czytelnia”, do której zapraszamy na happening czytelniczy. W „zielonej czytelni” wszyscy uczestnicy, wygodnie rozlokowani na karimatach i leżakach będą mogli czytać książki tradycyjne lub e-booki na smartfonach. Lubiących bawić się słowem zachęcimy do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie najciekawszego memu o książkach i czytaniu. Zapraszamy do wspólnej, wspaniałej zabawy!

Rodzinną Majówkę Literacką organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni, wspierana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni oraz Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”, w ramach projektu „Czy drogie CzyTanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy program

godz. 14.00 - warsztaty teatralno-czytelnicze z pacynkami „Zabawa w teatr” oraz „O niegrzecznym Filipku, zielonym ogonie, czarach i co z tego wynikło”- spektakl teatru Bajdurka,

godz. 15.00 literacką grę terenową „Znajdź zapomnianego”,

godz. 16.00 spotkanie z Arturem Barcisiem, który będzie czytał, opowiadał i bawił się słowem,

godz. 18.00 koncert rapera i freestylowca Arkadio, którego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach.

Tuż obok muszli koncertowej zostanie zaaranżowana „zielona czytelnia”, w planach jest także konkurs na najciekawszego mema o książkach i czytaniu.

W niedzielę 28 maja w Parku Rodzinnym Uzbornia MDK, MOSiR i MCDiM „Ochronka” zaproponują program bogatszy niż zwykle. Poza programem artystycznym na dzieci czekają zawody sportowe i liczne konkursy z nagrodami.

Program:

Amfiteatr

godz. 15.00 – spektakl teatralny „Śpiąca Królewna” w wykonaniu grupy 6-latków z MP nr 5

godz. 16.00 – spektakl teatralny „Kopciuszek” w wykonaniu „Piątkowych Gagatków” z PSP nr 5

godz. 17.00 – koncert „Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu uczniów ze PSP nr 2

Parking

godz. 15.00 – pokazy modelarstwa lotniczego, malowanie twarzy, modelowanie i skręcanie balonów

Skatepark

godz. 15.00 – pokazy deskorolkarzy i rolkarzy

Boisko

godz. 15.00 – gry i zabawy sportowe

Przez cały czas trwania imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniężna na rzecz Filipa Tabora podopiecznego fundacji „Zdążyć z pomocą”.

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Bochni, Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Przedszkole nr 5, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 2.