Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-08-09 08:01:51 przez system

W Siedlcu dobrze sie bawili ...

XIX Biesiada Agroturystyczna

Sporo rzeczy działo się ostatnio w Siedlcu w gminie Bochnia. Powodem tego był Turniej o Puchar Wójta Gminy oraz XIX Biesiada Agroturystyczna. Te dwa wydarzenia przyciągnęły na tamtejsze boisko sportowe licznych mieszkańców liczących na dobrą zabawę. I tak też było.

Po emocjonującym meczu z drużyną Błyskawica Proszówki, zwycięzcą Turnieju o Puchar Wójta Gminy Bochnia została drużyna gospodarzy Górnik Siedlec. W turnieju wzięło udział 8 klubów sportowych. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Victoria Słomka która rozegrała ostatni mecz Turnieju z drużyną Orzeł Cikowice.

Na koniec sportowych zmagań dla wszystkich zaśpiewał Sławomir, zabawny ekscentryk zdobywający coraz większą popularność artysta rock polo, gatunku, który sam stworzył łącząc prosty przekaz i wesołą, lekką wpadającą w ucho muzykę do tańca z brzmieniem instrumentów rockowych.

Podczas samej Biesiady miała miejsce Bitwa na dwie patelnie – pokaz kulinarny w wykonaniu Mariusza Szweda znanego z programu MasterChef oraz Adriany Marczewskiej, uczestniczki Top Chef. Na scenie zaprezentowały się Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie wraz z Kapelą Siedlecką.

Prezentowały się również stoiska kulturalne oraz miała miejsce promocja ofert gospodarstw agroturystycznych. Atrakcją tegorocznej Biesiady był, tak jak w poprzedniej edycji – cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs na „Najsmaczniejsze wyroby z owoców”. Pierwsze miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Cikowic współpracujące ze Świetlicą WDL Cikowice. Jak podkreślają organizatorzy: Wydarzenie co roku gromadzi zarówno licznych wystawców, jak i publiczność pragnącą nie tylko podziwiać, ale i delektować się przygotowanymi potrawami. Na sam koniec mieszkańcy bawili się do późna podczas dyskoteki pod chmurką, którą poprowadził DJ Martines.

Foto: UG