Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-06-17 15:05:22 przez system

Wakacje w MDK- półkolonie, kino, teatr

Miejski Dom Kultury przedstawił ofertę wakacyjną. Każdy kto chciałby z niej skorzystać będzie miał szeroki wybór zajęć w różnych dziedzinach od filmu i teatru po taniec czy zajęcia filmowe i fotograficzne.


W wakacje w budynku Miejskiego Domu Kultury odbędą się więc dwa turnusy półkolonii dla najmłodszych (17-21 lipca oraz 7-11 sierpnia). W programie przewidziano zajęcia muzyczne, wokalne, taneczne, aktorskie, sportowe, plastyczne, spacery, wycieczki, seans filmowy, spektakle teatralne oraz wiele innych atrakcji.

Zaplanowano również „Wakacje Kreatywnej Technologii” – zajęcia z zakresu konstruowania i programowania robotów, 2 turnusy w terminach 24-28 lipca („Wakacje z Minecraft”) oraz 21-25 sierpnia („Lego Batman”).

Wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dorosłych poprowadzi red. Przemysław Konieczny (w terminie dogodnym dla uczestników).

Otwarte warsztaty taneczne przeprowadzi Andrzej Starowicz, w terminie 26-30 czerwca.

Wakacyjne indywidualne warsztaty wokalne pt. Lato polskiej piosenki – edycja 2, obejmujące osiem, dwanaście lub szesnaście lekcji śpiewu prowadzone przez Sarę Rynowską zakończą się koncertem w amfiteatrze na Uzborni.

Wakacyjne warsztaty plastyczne poprowadzi Kinga Magdoń (w terminie dogodnym dla uczestników)

W czasie wakacji w Miejskim Domu Kultury będzie można obejrzeć dwa edukacyjne spektakle teatralne skierowane do dzieci: Żółw i Zając (20 lipca, godz. 11) oraz Złota Kaczka (10 sierpnia, godz. 11).

Żółw i Zając (20 lipca, godz. 11)

Pełna humoru historia powolnego Żółwika Bogdanka, który postanawia zmierzyć się w wyścigu ze sprytnym i bardzo szybkim Zającem. Wydaje się, że Żółw nie ma szans na zwycięstwo, ale...

Adaptacja sceniczna wiersza dla dzieci, ubarwiona zabawnymi dialogami i charakterystycznymi postaciami zwierząt (Sroka Krysia - artystka leśna , Miś – Śpioch, Lis Zenon – leśny menedżer i Baran, któremu się nigdy nigdzie nie spieszy

Czas trwania: 40 min.

Złota Kaczka (10 sierpnia, godz. 11)

Jest to jedna z mniej znanych legend warszawskich. W podziemiach pałacu Ostrogskich na Tamce pływa zaklęta w złotą kaczkę zła księżniczka. Każdemu, kto do niej przyjdzie obiecuje spełnić życzenie o bogactwie, ale śmiałek musi wykonać jedno zadanie ...

Czy warto za wszelką cenę dążyć do bogactwa i zaszczytów? Przecież nie wszystko można kupić. Czy rzeczywiście większą wartość ma to, co trudniej przychodzi i zdobyte jest dużym wysiłkiem?

Czas trwania: 40 min.

Przez całe wakacje można oglądać wystawę pokonkursową przeglądu „Młodzi Plastycy 2017”.

W kinie Regis przygotowano ciekawy wakacyjny repertuar. Przez ponad dwa wakacyjne miesiące najmłodsi będą mogli obejrzeć:

Auta 3, 23 - 28 czerwca. Legenda sportu motorowego, Zygzak McQueen, zostaje zepchnięty na boczny tor przez ultraszybkie auta nowej generacji. Wrócić do gry pomoże mu młoda, pełna zapału mechaniczka, Cruz Ramirez, która obmyśla autorski plan zwycięstwa. Jak zawsze będzie mu służyć ekspercką poradą Hudson "Huragan" Hornet, legenda wyścigów. I choć na swojej drodze Zygzak napotka kilka niespodziewanych zakrętów, udowodni, że zdobywca Złotego Tłoka nie poddaje się tak łatwo!

Gru, Dru I Minionki, 30 czerwca - 19 lipca. To powrót, na który czekają wszyscy!

Twórcy „Jak ukraść księżyc” oraz największych animowanych przebojów 2013 i 2015 – „Minionki rozrabiają” oraz „Minionki” (druga najbardziej dochodowa animacja w historii kina!) serwują nam kolejne fantastyczne przygody Gru i Lucy, ich uroczych córek – Margo, Edith i Agnes – oraz, naturalnie, Minionków!

Za produkcję odpowiada słynna wytwórnia Illumination, odpowiedzialna za przygody Minionków czy „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

Rock Dog, 21- 26 lipca. Pełna humoru, przygód i wzruszeń animowana opowieść o spełnianiu marzeń. Bono należy do dumnej rasy mastifów tybetańskich. Jego ojciec bardzo chce, aby wstąpił w szeregi elitarnej straży, która strzeże osady przed stadem żarłocznych wilków. Ale kiedy pewnego dnia w łapy Bono trafia radio, wyrzucone z samolotu i młody pies po raz pierwszy słyszy dźwięki rock’n’rolla, już wie, jakie jest jego przeznaczenie. Przekonuje ojca, by dał mu szansę i rusza do wielkiego miasta, aby spełnić marzenie i zostać gwiazdą rocka.

Mała Wielka Stopa, 28 lipca - 9 sierpnia. Film współtwórcy takich animowanych hitów jak „ŻÓŁWIK SAMMY”, „JAK UKRAŚĆ KSIĘŻYC”, „EPOKA LODOWCOWA 4”, „MINIONKI”. Adam jest zwyczajnym, trochę nieśmiałym nastolatkiem. Pewnego dnia wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien włochaty rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Oczywiście Adam też ma w sobie geny tej niezwykłej istoty, a to niesie ze sobą pewne niezwykle konsekwencje. Chłopak podobnie jak jego tata ma pewne super moce. Wkrótce będzie musiał ich użyć, by obronić siebie i ojca przed tropicielami, którzy na zlecenie pewnej firmy futrzarskiej od lat szukają Yeti. Szykuje się wieeeelka przygoda!

Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film, 11 - 23 sierpnia. Zwariowana animowana komedia rodzinna ze studia DreamWork Animation, ekranizacja bijącej rekordy popularności serii książek. Dwóch obdarzonych wyjątkowo niezwykłą wyobraźnią kolegów szkolnych słynie z niesamowitych wyczynów. Pewnego dnia przechodzą sami siebie i hipnotyzują nielubianego dyrektora, każąc mu wierzyć, że jest niepokonanym i pełnym entuzjazmu, choć niezbyt rozgarniętym superbohaterem, znanym jako „Kapitan Majtas”.