Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-02-10 10:39:38 przez system

Walentynkowy pokaz specjalny w DKF Maciste

We wtorek 14 lutego, czyli w dzień św. Walentego, DKF Maciste i Kino Regis zapraszają zakochanych kinofilów na francuski melodramat w reż. Francois Truffaut pt. "Jules i Jim".

Film - bedący błyskotliwą adaptacją autobiograficznej książki Henri-Pierre Roche'a (reportera i podróżnika) - niedługo po premierze zaliczono do klasyki kina francuskiego. Obraz został zapamiętany - głównie za sprawą zjawiskowej Jeanne Moreau - jako portret kobiety, która przekracza granicę związku dwojga ludzi.

Projekcja poprzedzona będzie wstępem Barbary Szczekały, doktorantki filmoznawstwa UJ, współredaktorki czasopisma "EKRANy.

Dodatkowo, z racji Święta Zakochanych spośród przybyłych widzów, rozlosowane będę 3 romantyczne kolacje, ufundowane przez Restaurację Salina (Galeria Bocheńska, Plac Św. Kingi 1).

Ilość osób ograniczona.

Treść filmu:
Nieśmiały pisarz, Jules (Oskar Werner), Austriak z pochodzenia, dzieli miłość do literatury, sztuki i kobiet z Francuzem, Jimem (Henri Serre). Mężczyźni żyją na modłę bohemy. Czas zajmują im podróże. W czasie jednej z wypraw poznają żywiołową Catherine (Jeanne Moreau), w której obaj się zakochują...

Więcej: http://www.kino.bochnia.pl/index.php/dkf-aktualnosci.html

Jules I Jim (1962)
Gatunek: melodramat
14 lutego (wtorek) 2017, godz. 19.00, mała sala
Kino Regis, ul. Regis 1
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Zrealizowano przy wsparciu PISF