Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-09-02 21:07:31 przez system

Warsztaty twórczego pisania dla dzieci i dorosłych

Przed wakacyjną przerwą zakończył się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni dziewięciomiesięczny cykl intensywnych i pełnych radości warsztatów twórczego pisania dla dzieci i młodzieży. Po wakacjach Biblioteka zaprasza na kolejne warsztaty: dla dzieci oraz dla dorosłych.

Już dziś Biblioteka zachęca wszystkich chętnych młodych twórców pomiędzy 10. a 16. rokiem życia do nowej edycji warsztatów. - Zapraszamy Was ponownie – oczywiście za zgodą rodziców - do wspólnego otworzenia drzwi do wyobraźni, odkrywania siły i bezcennej wartości, jaką ona w sobie kryje. Z radością spróbujemy razem dotknąć tajemnicy, którą może odsłonić słowo, myśl, skojarzenie, pomysł, rodząca się historia, ciekawy lub zabawny dialog. Czekamy właśnie na Twoje pomysły, na Twoją wrażliwość - na spotkanie z Twoją wyobraźnią! – zachęca prowadząca warsztaty Marta Krupska.

Po przerwie wakacyjnej zapraszamy również osoby dorosłe, powyżej 50. roku życia do wzięcia udziału w warsztatach twórczego pisania. a prowadząca je Marta Krupska mówi: - Chcielibyśmy zaproponować Państwu nową formę twórczych spotkań i stworzyć szansę wspólnego podjęcia próby zmierzenia się z różnorodnością metod i form wykorzystującej twórczą pracę słowem. Metody naszej wspólnej pracy zostaną w pełni dostosowane do Państwa potrzeb i oczekiwań. Proponowane warsztaty mogą stać się okazją do otwarcia pamięci, pracy nad wspomnieniami, pracy nad opracowaniem materiałów ukrytych w rodzinnych archiwach. Postaramy się o trening wyobraźni, oddamy się ciekawym ćwiczeniom rozbijającym kreatywność i twórcze myślenie. Warsztatom – o ile tylko uczestnicy wyrażą takie zainteresowanie - towarzyszyć będą krótkie prezentacje i dyskusje z zakresu współczesnej humanistyki: filozofii kultury i sztuki oraz refleksja nad inspiracjami jakie proponuje nam współczesna psychologia rozwoju osobowego i twórczości. -

Zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach należy przekazywać do Działu Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej Biblioteki do 15 września. Pierwsze, organizacyjne spotkanie dla dorosłych odbędzie się 20 września o godz. 16:00 w sali klubu Biblioteki a dla dzieci i młodzieży 19 września, również o 16.00.

Przyjdź, zobacz, spróbuj, rozwiń swoje twórcze możliwości - zaprasza Biblioteka.