Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-10-09 15:11:11 przez system

Warsztaty twórczego pisania

Dział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza osoby zainteresowane w wieku 9 – 14 lat na warsztaty twórczego pisania.

- Zapraszamy do wspólnego otworzenia drzwi do wyobraźni. Spróbujemy razem dotknąć tajemnicy, którą może odsłonić słowo i mądra, ciekawa historia, dla której można znaleźć oryginalną formę wyrazu i opowiedzieć ją tak, jak nie zrobiłby i nie zrobi tego nikt inny. Jeżeli zatem chciałbyś się przekonać, że Twoja wyobraźnia nie zna granic i rozpocząć przygodę z pisaniem. Proponujemy spotkania grupy warsztatów twórczego pisania w I i III poniedziałek miesiąca od godziny 16.00 do 18.00.
W trakcie spotkań porozmawiamy o budowaniu warsztatu pisarskiego i będziemy wspólnie bawić się pomysłami, gatunkami literackimi, zabawami, oryginalnymi zadaniami pisarskimi. Zastanowimy się, jak pisząc poezję, opowiadając historię lub przygotowując scenariusz czerpać z bogatych zasobów własnej osobowości, swojej wyobraźni i zbliżyć się do samego siebie i drugiego człowieka. Podejmując pracę nad prozą, spróbujemy zmierzyć się z zadaniem prowadzenia fabuły, tworzenia wciągającej akcji, konstruowania wiarygodnych bohaterów, prowadzenia narracji… Zastanowimy się jak tworzyć opis, pisać dialogi, jak odnaleźć własny styl! – mówi dyrektor Biblioteki, Dorota Rzepka.

W spotkaniu z poezją spróbujemy doświadczyć tego, na czym naprawdę polega wsłuchiwanie się w siebie, poznawanie świata, w którym żyjemy, forma i wolność w ekspresji poetyckiej. Czym jest zachwyt nad światem, język poezji, subtelność, liryczność …Wkroczymy także w teatralną przestrzeń próbując swoich sil w spotkaniu z tekstem scenicznym, budowaniem sceny, tworzeniem sytuacji i dialogu scenicznego w wymyślonej przez nas sztuce teatralnej. Spróbujemy pracy nad komiksem, a nawet scenariuszem filmowym. Będziemy mieli też szansę zbliżyć się do podstaw zawodu dziennikarza. Spróbujecie? – dodaje dyrektor Biblioteki.

Wszystko w atmosferze radości, „uwolnienia” wyobraźni i wspólnej pracy nad realizacją najbardziej zaskakujących pomysłów twórczych, jakie przyjdą nam na myśl! Owocem tej współpracy będzie stworzenie wspólnego twórczego projektu – warsztatowej powieści lub scenariusza filmowego - i sprawdzenie, czy da się pisać w grupie.
Liczba uczestników grupy warsztatowej jest ograniczona do 10 osób. Warsztaty będą prowadzone w ciągu całego roku szkolnego. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą do 16 października 2015 r. w Dziale Zbiorów Audiowizualnych Biblioteki, osobiście lub pod numerem telefonu: 14 614 52 25. Prowadzić je będzie Marta Krupska, pracownik Działu Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej Biblioteki.

Pierwsze spotkanie, pod hasłem „Zanim zaczniemy” odbędzie się 19 października w sali klubu Biblioteki. Zostanie poświęcone na wzajemne poznanie się i zaplanowanie dalszych etapów naszej wspólnej pracy i przygody twórczej.