Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-12-12 08:36:21 przez system

Wernisaż prac podopiecznych DPS i ŚDS

W piątek 9 grudnia w siedzibie bocheńskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" otwarto wystawę prac podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni.

Podopieczni bocheńskiego DPS-u i ŚDS-u wystąpili w 2 spektaklach: "Spotkanie" i "Kruk w kąpieli", przygotowanych pod kierownictwem Zofii Gołębiowskiej-Tabaszewskiej.

Wydarzenie uświetnił również występ kapeli "Gwarki Bocheńskie" pod kierownictwem Andrzeja Lisa.

Ponadto Halina Mucha, przewodnicząca Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Bochni, odczytała życzenia bożonarodzeniowe dla społeczności bocheńskiej i stowarzyszenia od księdza kardynała Stanisława Dziwisza.

W wernisażu wzięli udział: Józefa Szczurek-Żelazko (posłanka na Sejm RP), Józef Mroczek (wicestarosta bocheński), Stefan Kolawiński (burmistrz Bochni), ks. dr Wojciech Gałda (proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni), Dorota Rzepka (dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni), Adam Wyszkowski (zastępca kierownika WTZ w Proszówkach), Wacław Woźnicki (radny powiatowy), Jerzy Herdan (prezes Stowarzyszenia Przyjaciół DPS), podopieczni DPS i ŚDS w Bochni wraz z opiekunami, członkowie i sympatycy KSCCh w Bochni).

Wydarzenie zorganizowały: Barbara Hałas (dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bochni) i Halina Mucha (przewodnicząca Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Bochni).