Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-13 09:46:25 przez system

Wernisaż twórczości Jerzego Kalety i Zbigniewa Gizelli

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Kalety i Zbigniewa Gizelli. W Galerii „Chełm”, 17 czerwca 2016 r. (piątek), o godz. 18:00.

Jerzy Kaleta
„Malowaniem zainteresowałem się już w latach szkolnych. Potem były dłuższe przestoje i krótkie powroty do malowania. Na stałe wróciłem do sztalugi w latach dziewięćdziesiątych dzięki narastającej potrzebie, a może nawet pasji, przelewania na płótno wrażeń i emocji inspirowanych otaczającym pięknem stworzonego świata – pięknem ulotnym, przemijającym i dlatego wywołującym pragnienie zatrzymania go, „utrwalenia”: pejzaży, scen ludzkiej pracy, architektury, epizodów życia zwierząt …
Staram się ciągle pogłębiać wiedzę i doskonalić warsztat malarski; poszerzam pole środków wyrazu próbując różnych technik w swojej twórczości. Jestem samoukiem, świadomy rozmaitych niedociągnięć technicznych – może tonowanych żarliwością serca.
Od 2008 roku jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa w Opolu. Kilkakrotnie wystawiałem swe prace indywidualnie w kraju i za granicą, brałem udział w wystawach zbiorowych, a także aukcjach charytatywnych na rzecz domów dziecka”.

Zbigniew Gizella
Urodzony w roku 1953 w Krakowie. Zainteresowanie sztuką – malarstwem i rysunkiem – w szkole średniej zaowocowało nauką i ukończeniem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Następnie studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ukończone w roku 1979. Od tego czasu własna praca twórcza w zakresie malarstwa sztalugowego, polichromii, projektowania kolorystyki wnętrz oraz ilustracji wydawnictw. Od ukończenia studiów, członek Krakowskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Obecnie działalność głównie w zakresie malarstwa sztalugowego.

Prace będzie można oglądać do 31 sierpnia, w godzinach otwarcia Galerii. Wstęp wolny.