Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-04-23 22:06:26 przez system

Wieczór autorski Kazimierza Musiała

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza 28 kwietnia o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki ul. Mickiewicza 5 na wieczór autorski bocheńskiego poety Kazimierza Musiała „Szeptem się nie kłamie”.

Podczas spotkania wystąpią gościnnie: artysta znany bocheńskiej publiczności Grzegorz Kapcia, który zagra i zaśpiewa swoje kompozycje oraz młody gitarzysta Janek Kubas, uczeń Krzysztofa Nieboraka w Szkole Muzycznej I Stopnia w Mikluszowicach. Będzie również promowana płyta CD z wierszami Kazimierza Musiała w interpretacji autora.

Kazimierz Musiał, związany z Bochnią od ponad 30 lat, z wykształcenia jest technikiem samochodowym, wykonuje zawód stolarza a swoje artystyczne pasje realizuje jako muzyk i poeta. Dotychczas tworzył „do szuflady”. Dwa lata temu po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze na spotkaniu w Filii Nr 1 bocheńskiej Biblioteki, w ubiegłym roku podczas koncerty charytatywnego organizowanego przez Fundację Auxilium w sali klubu bocheńskiej książnicy. Od ponad roku jest członkiem kabaretu „Sprawa Drugorzędna” działającego przy Miejskim Domu Kultury w Brzesku. Swoje wiersze o tematyce okolicznościowej czyta również na spotkaniach, niedawno podczas uroczystości z okazji 762 rocznicy lokacji Bochni.

W wywiadzie udzielonym gazecie „Bocheński Głos” przyznaje, że ma w swoim dorobku kilka tysięcy wierszy, mimo to mówi: „Czy uważam się za poetę? Jeśli na wieczorkach poetyckich przedstawia mnie ktoś jako poetę – mam wrażenie, że nie mówi o mojej osobie. Trudno jednoznacznie ocenić ile i jakich wierszy trzeba napisać żeby nim być. Nie czuję się poetą, zostawiam to do oceny słuchaczom, czy czytelnikom.”

Inspirację do tworzenia dla Kazimierza Musiała stanowi każdy nowy dzień a w nim zarówno dobre jak i złe wydarzenia. Związane z nimi emocje z utrwala w postaci wierszy. Fascynuje go gwara góralska, w której napisał kilka utworów.

Niezrealizowane jeszcze marzeniem autora to wydanie tomiku poetyckiego, czego życzymy. A na razie wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wieczór autorski, gdzie będzie można posłuchać wierszy czytanych przez autora i nabyć z nimi płytę.