Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-04-05 13:02:28 przez system

Wspomóż WTZ-y, idź na aukcję!

We wtorek 11 kwietnia Warsztaty Terapii Zajęciowej w Proszówkach organizuje kolejną aukcję prac swoich podopiecznych. Dzięki współpracy z dyrektor II LO - Ewą Rachfalik wydarzenie to odbędzie się tradycyjnie w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni przy ul. Konfederatów Barskich 29.

Jak miało to miejsce w latach ubiegłych również tego roku podopieczni przygotowali wiele przepięknych prac, które zostaną wystawione na licytację oraz wolną sprzedaż w celu pozyskania środków na wsparcie rehabilitacji osób uczestniczących w terapii zajęciowej w WTZ Proszówki.

Wśród prac znajdą się obrazy wykonane haftem półkrzyżykowym, malowane tuszem, akwarelą, pastelami, prace z metaloplastyki, ceramiki oraz technik łączonych, a także stroiki, ozdoby świąteczne i materiały codziennego użytku.

Wśród perełek wystawionych na licytację znajdują się prace na których swój podpis złożyli: I Dama RP Agata Kornhauser-Duda, Biskup Pomocniczy Leszek Leszkiewicz, Kapelan Prezydenta ks. Zbigniew Kras, Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. Józef Guzdek, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa, Wiceminister Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak, były Prezydent RP Lech Wałęsa, oraz artyści: Marek Piekarczyk, Zbigniew Zamachowski i Monika Zamachowska.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Proszówkach funkcjonuje od ponad 20 lat, swoją opieką obejmuje 45 osób z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym. Podczas codziennych zajęć rewalidacyjnych odbywających się w ośmiu pracowniach tematycznych podopieczni doskonalą swoje umiejętności społeczno zawodowe oraz wykonują wiele prac artystycznych, które raz do roku mają szansę zaprezentować większej publiczności lokalnej i zaproszonym gościom. Każdy uczestnik z dużym zaangażowaniem wykonuje powierzoną pracę z nadzieją, że spotka ona uznanie i zainteresowanie kupujących. Dlatego tym goręcej zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i mamy nadzieję, że każdy znajdzie w tym dniu coś dla siebie.

Całość funduszy uzyskanych z licytacji prac oraz wolnej sprzedaży przeznaczone będą na cele rehabilitacyjne podopiecznych WTZ Proszówki.

Prace z wolnej sprzedaży będzie można zakupić już w poniedziałek miedzy godz. 14:00 a 16:00 oraz w dniu aukcji od godz. 12.00 do 16:00.

Pracownicy i podopieczni WTZ serdecznie zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu.