Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-06-24 11:18:17 przez system

Wydarzenia kulturalne będą rejestrowane?

Radny Miasta Bochnia – Piotr Dziurdzia domaga się utrwalania wydarzeń kulturalnych, odbywających się w naszym mieście. Poinformował o tym podczas ostatniego posiedzenia komisji kultury. Wydarzenia kulturalne, jak np. spotkania czwartkowe, które odbywają się w muzeum, powinny być utrwalane.

- Obecnie nie ma rejestracji dźwięku i obrazu z tych spotkań. To jest teraz coś tak powszechnego w każdym szanującym się mieście, zwłaszcza w takim jak Bochnia, gdzie jest dużo wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie – mówił Piotr Dziurdzia, który zaznaczył, że wprowadzenie jego pomysłu w życie jest proste z technicznego punktu widzenia i niedrogie.

Tomasz Ryncarz, naczelnik wydziału promocji urzędu miasta zaznaczył, że nie wystarczy tylko nagrać spotkania odbywającego się np. w muzeum. Trzeba dodatkowo obrobić ten materiał i dopiero umieścić go na stronie internetowej. A to wszystko wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ze zdaniem naczelnika nie zgodził się Piotr Dziurdzia, który stwierdził, że „materiały, które są czasami "żywcem" zgrane, oddają lepiej atmosfere, która panowała podczas wydarzenia”.