Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-12-17 16:16:04 przez system

Wyjątkowe jasełka w "Ochronce"

Na tydzień przed Bożym Narodzeniem w Miejskim Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka” zapanował świąteczny klimat.

W środowy (16 grudnia) wieczór licznie zgromadzeni wychowankowie i wychowawcy spotkali się przy choince, na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Nie zabrakło życzeń od burmistrza Stefana Kolawińskiego i księdza Jacka Saroty z parafii św. Mikołaja, wzruszeń przy opłatku oraz świątecznych przysmaków, przygotowanych przez rodziców dzieci z placówki.

Specjalnie na tę wyjątkową okazję podopieczni „Ochronki”, pod opieką wychowawców: Anny Strąg i Bożeny Tota, przygotowali oryginalne jasełka. W przedstawieniu pt. „Licho nie śpi”, w wyjątkowo atrakcyjnej i czytelnej dla młodego odbiorcy formie, pokazano konflikt świata wartości, tradycji i dobra z postawami współczesnego człowieka, wybierającego – za diabelskimi podszeptami – wygodę, przyjemność i brak troski o bliźniego. Gorąco oklaskiwani kilku i kilkunastoletni aktorzy kolejny raz udowodnili swoje talenty, również wokalne i instrumentalne, wprowadzając wszystkich zgromadzonych gości w atmosferę Świąt, z jednej strony radosną i wesołą, a z drugiej – pełną emocji i niespodziewanych wzruszeń.

Gospodarzem spotkania była Monika Grabarz, kierownik MCDiM „Ochronka” wraz z Forum Wychowanków i wychowawcami placówki.

Kolejną okazją do wspólnego kolędowania z podopiecznymi placówki będzie niedzielne spotkanie opłatkowe na Rynku, podczas którego nie zabraknie tradycyjnego świątecznego kiermaszu z bożonarodzeniowymi ozdobami, przygotowanymi w „Ochronce” oraz wielkiej loterii charytatywnej na rzecz pomocy chłopcu, który uległ wypadkowi.