Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-06-17 00:39:30 przez system

Wyśpiewana wolność

16 czerwca w Miejskim Domu Kultury odbył się konkurs piosenki „Wolność – kocham i rozumiem”, przygotowany i przeprowadzony przez bocheńską NSZZ „Solidarność” w ramach obchodów 35-lecia powstania Związku i 25-lecia odnowienia samorządu w Polsce.

Do konkursu zgłosiło się 20 uczestników ze szkół podstawowych (SP nr nr 1, 2, 4, 7 z Bochni oraz SP Siedlec) oraz gimnazjum nr 1 w Bochni i gimnazjum w Siedlcu.

Uczestnicy wybierali utwory w repertuaru Jana Pietrzaka, Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty, Jacka Wójcickiego, Marty Bizoń, Stana Borysa czy Lombardu.

Jury konkursu: Marcin Kruczek (gitarzysta zespołu Monrise”), Paweł Korta (wokalista grupy „Chips”), Bernadeta Gawąd (MDK Bochnia) i Agnieszka Morawiec (przewodnicząca „Solidarności” nauczycielskiej) postanowiło nagrodzić następujących wykonawców:

w kategorii szkoły podstawowe:
I miejsce – Kamila Dąbek (SP nr 4)
II miejsce – Barbara Serwinowska (SP nr 2)
ex-aequo III miejsce – Erwin Szydłowski (SP nr 1) i Patrycja Bilska (SP nr 4)
wyróżnienia: Wiktoria Wróbel (SP nr 2) i Julia Kokoszka (SP nr 7 – najmłodsza, bo zaledwie 6-letnia uczestniczka);

w kategorii gimnazjum:
II miejsce – Patrycja Lewandowska (gimnazjum Siedlec)
III miejsce – Olga szczecińska, Urszula Tomana, Oskar Łoziński, Michał Piechnik (gimnazjum nr 1 Bochnia)

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodkości, natomiast laureaci (których usłyszymy ponownie podczas uroczystej gali 30 sierpnia w MDK) – nagrody książkowe i rzeczowe, przekazane przez ZR Małopolska, oświatową „Solidarność”, Urząd Miasta i Krytą Pływalnię im. Jana Kota w Bochni.