Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-03-04 15:49:53 przez system

XIII Bocheński Dzień Króla Kazimierza

Miejski Dom Kultury po raz trzynasty zorganizował Bocheński Dzień Króla Kazimierza Wielkiego. Jedną z głównych atrakcji tego dnia, jest ogłoszenie wyników konkursu plastycznego organizowanego w szkołach z terenu powiatu bocheńskiego.

Tradycja przypisuje królowi Kazimierzowi Wielkiemu wyjątkowe zasługi dla Bochni. Za jego panowania wzniesiono bocheński ratusz, umocnienia obronne z basztami i czterema bramami. Rozpoczęto również budowę okazałej gotyckiej świątyni pod wezwaniem św. Mikołaja, powstał także szpital-przytułek dla górników.

Wszystkim Wam gratuluję. Cieszę się, że tak licznie uczestniczyliście, już po raz trzynasty w obchodach Dnia Króla Kazimierza w naszym mieście – mówił w Miejskim Domu Kultury do uczniów Robert Cerazy, zastępca burmistrza, dodając że dziękuje nauczycielom oraz rodzicom tych dzieci za mobilizację, potrzebną w powstawaniu prac.

Dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Bochni Anna Kocot-Maciuszek zaznaczyła, że w tym roku była „klęska urodzaju” prac. Spłynęło ich aż 150. Jury w składzie Jan Flasza, dyrektor muzeum, Bernadetta Gawąd, instruktorka plastyki w Miejskim Domu Kultury i sekretarz Joanna Mucha, pracownik MDK miało trudne zadanie w wyborze najlepszych z nich.

Wyniki konkursu plastycznego:

Wyróżnienie specjalne:
Paulina Babral kl. II SOSW
Agnieszka Faron kl. IV SOSW
Dawid Kościółek kl. III SOSW

Klasy 1 – 3 szkół podstawowych:
I miejsce – Gabriela Bugajska kl. III b, SP 2
II miejsce – Katarzyna Więcek kl. III b, SP 2
III miejsce – Marcel Szewczyk kl. III d, SP 5
III miejsce – Marianna Gałczyńska kl. I a, SP 4

Klasy 4 –6 szkół podstawowych:
I miejsce – Wiktoria Joniec kl. IV a, SP 5
II miejsce – Julia Żądlak kl. V a, SP 2
III miejsce – Joanna Wrona kl. IV a, SP 5

Gimnazja:
I miejsce – Krzysztof Goliński kl. III d, Gim 1
II miejsce – Olga Majewska kl. II h, Gim 1
III miejsce - Krzysztof Korta kl. Ig, Małopolskie Centrum Edukacji

Dla wszystkich uczniów, tych którzy zdobyli wyróżnieni i dla tych, których prace nie znalazły się na podium, władze Bochni ufundowały słodycze.