Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-03-01 14:18:58 przez system

Zabawa karnawałowa w „Dwójce”

Karnawał to czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 huczna zabawa karnawałowa odbyła się w tłusty czwartek, 23 lutego.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień. Udekorowana kolorowymi balonami i serpentynami zamieniła się w prawdziwą salę balową. W zabawie uczestniczyli uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Pojawiły się barwne postacie między innymi: księżniczki, rycerze, piraci, piłkarze, policjanci, diabełki, koty, klauny, a nawet kowboje z Dzikiego Zachodu.

Stroje były zachwycające, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania. Bal poprowadzili przedstawiciele Studia Teatralno – Muzycznego „Fama” z Dębicy. Pani Kropeczka i znana dzieciom Myszka Miki wprowadzili uczestników w świat lodowej krainy we wspaniałej scenerii tysiąca baniek mydlanych i sztucznego śniegu. Nie zabrakło również wystrzałowych konfetti. W atmosferze zabawy z mnóstwem rekwizytów pani Kropeczka przypomniała dzieciom przygody bohaterów klasycznych animacji Disneya: „Krainy Lodu”, „Pięknej i Bestii” oraz „Małej Syrenki”.

Dzieci czynnie uczestniczyły, tańcząc, śpiewając najnowsze hity muzyczne oraz bawiąc się m.in. w „Pociąg” i „Kulig”. Na chwilę wytchnienia i odpoczynku udały się do sal lekcyjnych, gdzie rodzice przygotowali słodki poczęstunek.