Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-09-18 15:21:27 przez system

Zaproszenie na koncert do Sobolowa

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena z prezes Elżbietą Penderecką zapraszają do wysłuchania nadzwyczajnego koncertu, który w ramach cyklu „Jeszcze Polska Muzyka”, po raz trzeci odbędzie się w kościele parafialnym w Sobolowie już w niedzielę 27 września o godz. 12:00.

Koncert stanowi część cyklu „Jeszcze Polska Muzyka”, prezentującego najbardziej wartościowe, zapomniane utwory polskiej muzyki XVIII i XIX wieku na tle arcydzieł europejskich. Zrębem projektu, w nawiązaniu do tytułu, jest zachowanie polskiego dziedzictwa kulturowego jako wyznacznika kształtowania tożsamości narodowej. W niedzielnym koncercie wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich solistów – Janusz Wawrowski, laureat Międzynarodowego konkursu im. Henryka Wieniawskiego, który wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej w roli solisty-dyrygenta wykona „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego oraz arcydzieło Mieczysława Karłowicza – „Serenada na Smyczki”.
Na koncert zapraszamy w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Księdza Proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych
w Sobolowie oraz Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.

Termin:
Niedziela, 27 września 2015 r., godz. 12:00 (po Mszy św. o godz. 11:00)

Miejsce:
Sobolów – kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych

Repertuar:
Franciszek Lessel Molto finale
Karol Kurpiński – Kncert Klarnetowy B dur
Beethoven Symfonia nr 4 op. 60

Wykonawcy:
Janusz Wawrowski – skrzypce/dyrygent
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Dariusz Stańczuk – słowo