Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-05-10 23:33:16 przez system

Zatańcz z duchami w wiśnickim zamku

Muzeum Ziemi Wiśnickiej i Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula zapraszają 14 maja na Noc Muzeów na Zamku w Wiśniczu.

Noc Muzeów to okazja do bezpłatnego zwiedzenia jednej z najpiękniejszych budowli rezydencjonalno - obronnych w Polsce - zamku w Nowym Wiśniczu.

Po raz drugi, w godzinach od 18.00 do 23.00 będzie można pospacerować po zamkowych komnatach, wsłuchując się w historię jego ciekawych losów oraz obejrzeć scenki rodzajowe "z życia zamku".

W tym roku tematem przewodnim Nocy Muzeów będzie najsłynniejszy właściciel dóbr wiśnickich, wojewoda krakowski Stanisław Lubomirski, który nie tylko rozbudował zamek, tworząc z niego okazałą siedzibę typu palazzo in fortezza, ale także u jego podnóża założył w 1616 roku miasto Nowy Wiśnicz, by po zwycięstwie pod Chocimiem zwieńczyć swe dzieło fundacyjne okazałym klasztorem karmelitów bosych.

W tę wyjątkową noc Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula, w historycznych strojach, zaprezentuje XVII-wieczną musztrę, „Taniec z duchami” czy "Jugger" – turniej sprawnościowy. Noc Muzeów 2016 zwieńczy na dziedzińcu zewnętrznym pokaz ognia.

Start 14 maja o 18.00.