Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-05-12 22:31:21 przez system

Zespół Teatralny Bochenek zdobył Diamentowe Lustro

Działający w MDK Zespół Teatralny Bochenek zdobył nagrodę główną 5. Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży Teatralne Lustra. W tym roku Bochenek przygotował spektakl „Łyżeczka”, który bocheńska publiczność będzie mogła obejrzeć 22 maja o godz.14 w dużej Sali kina Regis.

Bochenek przywiózł Diamentowe Lustro już drugi raz, także dwa razy otrzymywał nagrody. Zespół prowadzi Dominika Czarnecka, która jest także autorką scenariusza i reżyserką zwycięskiej „Łyżeczki”, o oprawę plastyczną (kostiumy, scenografia) dba Bernadetta Gawąd - instruktorka plastyki w MDK, oprawę muzyczną spektaklu stanowią utwory Fryderyka Chopina.

Akcja sztuki rozgrywa się w starym kredensie a bohaterami są sztućce.
Jwest to opowieść o przyjaźni i o tym , że żaden z nas nie jest ani lepszy ani ważniejszy od drugiego, a wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni... Także o sile słowa „przepraszam".

Bochnianie „Łyżeczkę” będą mogli obejrzeć 22 maja, a w czerwcu spektakl zostanie wystawiony w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu podczas finału Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek".