Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-06-04 01:02:27 przez system

Zintegrowali się dźwiękiem

Na zakończenie ubiegłorocznego, I Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Integracja malowana dźwiękiem" starosta Jacek Pająk wyraził nadzieję, że będzie to impreza cykliczna. Nie mylił się! W tym roku dzieci, zarówno te zdrowe jak i poszkodowane przez los znów zaśpiewały w Oratorium św. Kingi. II Festiwal, organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni okrzepł i przybrał bardzo poważną formę.

Marek Pacuła ogłasza werdykt juryTrwał aż dwa dni, z czego pierwszy poświęcono na zajęcia warsztatowe dla młodych wykonawców i ich opiekunów. W emisji głosu, doborze repertuaru i we wszystkich tajnikach życia scenicznego rad udzielali tacy niekwestionowani specjaliści jak Ranata Przemyk, Marek Pacuła z Piwnicy pod Baranami czy Marek Piekarczyk z TSA (dla niewtajemniczonych — obydwaj panowie pochodzą z naszego miasta).

Wieczorem na scenie wystąpił Maciej Zembaty, niezrównany tłumacz i interpretator piosenek Leonarda Cohena. Drugi dzień "Integracji malowanej dźwiękiem" to były właściwe zmagania konkursowe.

Jury w składzie: Renata Przemyk, Marek Pacuła, Maciej Zembaty, Marek Piekarczyk, Elżbieta Dębska i Tadeusz KlimondaMadzia Kulijewicz wyspiewała sobie rower wysłuchało kilkudziesięciu solistów i zespołów z całej bocheńszczyzny i z wielu innych regionów, m.in. z Katowic i Mielca. Ogłaszając werdykt, Marek Pacuła powiedział w imieniu jurorów: - Chcemy podkreślić, że mając niemałe doświadczenie w ocenianiu występów pierwszy raz spotykamy się z sytuacją, że na wyróżnienie zasługują wszyscy uczestnicy — za radość i zaangażowanie." Dodał również, że w trakcie festiwalu doszło do prawdziwej integracji uczestników, za co należą się szczególne słowa uznania organizatorom Festiwalu, którym jury złożyło wielkie podziękowania za ich pracę i wysiłek. W tej wymianie grzeczności nie pozostał dłużny wicedyrektor SOSW w Bochni, Jerzy Turek, który zauważył, że nieoceniona była pomoc dwu pochodzących z Bochni Marków: Pacuły i Piekarczyka.
Publiczność II Festiwalu Piosenki DziecięcejOstatecznie przyznano 4 wyróżnienia: dla Magdy Kulijewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łapanowie, Moniki Gaworczyk, Adama Jarmuły z Gimnazjum Integracyjnego w Tarnowie oraz Małgorzaty Rządkowskiej z Mielca. Adaś porwał całą salę piosenką typu szanty, natomiast Małgosia — wspaniałym nasladowictwem Wioletty Villas w utworze "Do ciebie, mamo". Najbardziej podobała się jednak Magda z Łapanowa. Za swoją interpretację piosenki o kocie w butach otrzymała rower, natomiast pozostali wyróżnieni — odtwarzacze mp3. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.
Teraz już nic nie przeszkadzało aby poddać się urokowi głosu Renaty Przemyk, ktorej koncert stał się największą atrakcją drugiego dnia Festiwalu. A jak to było, opowiemy w osobnej publikacji.

eb