Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-02-15 20:49:23 przez eb

41. Festiwal Shanties

W dniach 24-27 lutego odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Rozśpiewany rejs”, czyli Shanties 2022. 4 festiwalowe dni, 12 koncertów na 3 scenach oraz muzyczny plener szantowy. Zapraszamy w rozśpiewany rejs!

Tegoroczna edycja festiwalu będzie miała wymiar szczególny, ponieważ w ostatnim czasie odeszły osoby bardzo zasłużone dla Shanties, czyli Jerzy Porębski i Mira Urbaniak. Zeszłoroczna edycja wydarzenia odbyła się w sposób wirtualny, dlatego świętowanie 40-lecia festiwalu przeniesiono na rok 2022.

Uwaga! Celem zapewnienia maksymalnej ochrony wszystkim uczestnikom Festiwalu (wykonawcom, obsłudze i widzom) w związku z pandemią wirusa SARS COV-2 oraz zmieniającymi się ograniczeniami dotyczącymi działalności kin, teatrów, sal koncertowych wstęp na koncerty tegorocznego festiwalu Shanties tylko dla osób posiadających aktualny, w dniu koncertu, certyfikat UCC (paszport covidowy).

Krakowski festiwal „Shanties” to jeden z największych w świecie festiwali pieśni morskiej, zyskał uznanie organizatorów podobnych imprez w Liverpool, Karlskron czy w Rotterdamie. To w Krakowie rozpoczynały swoją karierę „szantową” najpopularniejsze obecnie zespoły. Co roku w czasie festiwalu Kraków staje się stolicą żeglarzy. Obok miłośników przeglądów piosenki żeglarskiej z całej Polski, w koncertach uczestniczą soliści i zespoły z różnych stron świata.