Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-03-01 21:37:29 przez Czas2012

Jaka jest twoja religijność? - ankieta dla młodych

Synaj TV – młodzieżowe medium internetowe działające na terenie diecezji tarnowskiej – przygotowało ankietę dla młodzieży diecezji tarnowskiej. Celem ankiety jest zebranie informacji co młodzi ludzie sądzą o kościele, księżach, co znaczy dla nich Bóg, jaka jest ich religijność i czy w ogóle ma miejsce.

Ankietę wsparł biskup tarnowski Andrzej Jeż. Ankieta jest ona anonimowa, dlatego można się nie obawiać szczerych odpowiedzi. Skierowana jest do ludzi młodych, zarówno tych uczęszczających na katechezę, jak i tych, którzy szkołę już zakończyli. Twórcom zależy szczególnie, aby dotarła ona do młodych, którzy zrezygnowali z nauki religii, aby poznać powody ich nieobecności na katechezie i w Kościele.

"Potrzebujemy głosu młodych, abyśmy mogli w czasie V Synodu Diecezji Tarnowskiej jeszcze bardziej poznać współczesnego młodego człowieka i spróbować odpowiedzieć na jego pytania i potrzeby." - piszą Członkowie Synodalnej Komisji ds. Dzieci i Młodzieży, którzy przy współpracy socjologa oraz Wydziałów Kurii Diecezjalnej przygotowali ankietę. Można ją wypełnić elektronicznie, od 17 lutego do 8 marca.

Link do ankiety: https://tiny.pl/t6w9d