Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-12-15 21:47:01 przez eb

Krakowscy lekarze w bajkowym kalendarzu na 2022 rok

Po raz kolejny w Teatrze Groteska odbyła się sesja zdjęciowa do kalendarza, w którym w bajkowych wcieleniach wystąpiły lekarki i lekarze z małopolskich szpitali, zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa. Dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczony na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitali.

o już kolejna edycja przedsięwzięcia – w tym roku w bajkowych wcieleniach występują: prof. Ewa Czarnobilska i prof. Anna Sowa-Staszczak ze Szpitala Uniwersyteckiego, dr Elżbieta Pluta z Centrum Onkologii, dr Iwona Hajdyła-Banaś, dr Joanna Włodarczyk i dr Joanna Wyka ze Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla, dr hab. Anna Chrapusta ze Szpitala im. L. Rydygiera, dr Katarzyna Moskała i dr Szymon Pietruszka ze Szpitala im. S. Żeromskiego, dr Michał Zabojszcz – dyrektor szpitala MSWiA, dr Bartosz Frączek ze Szpitala Ujastek, Piotr Staszak – zastępca dyrektora Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika oraz Elżbieta Ptak z Centrum Medycznego LuxMed.

Opiekę artystyczną nad scenami z bajek, które znalazły się w kalendarzu, sprawowali Małgorzata Zwolińska i Adolf Weltschek z Teatru Groteska. W teatrze odbyła się też bajkowa sesja fotograficzna, podczas której wykorzystano kostiumy, rekwizyty i elementy scenografii ze spektakli Groteski. Najmłodsi widzowie, którzy regularnie odwiedzają teatr, z pewnością je rozpoznają.

Wydawcą kalendarza jest Fundacja Zdrowia Publicznego we współpracy z Teatrem Groteska, Szpitalem Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie, Szpitalem im. Żeromskiego w Krakowie oraz Stowarzyszeniem Wolontariatu św. Eliasza. Głównym mecenasem projektu są Wodociągi Miasta Krakowa.