Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-12-01 20:33:18 przez eb

Stwórz piosenkę o Krakowie!

Rusza druga odsłona konkursu na piosenkę o Krakowie, który organizują Krakowski Teatr Scena STU, Urząd Miasta Krakowa i radio RMF Classic. Propozycje można zgłaszać do 31 marca 2022 r.

„W sobotę ciągnie się na rynek…”, śpiewał Maanam w piosence „Ocean wolnego czasu – Kraków”, za zespołem Pod Budą nucimy „Złote nuty spadają na Rynek i muzyki dokoła jest w bród, po królewsku gotuje Wierzynek, a kwiaciarki czekają na cud…”, a na „…Brackiej pada deszcz” jak to było w piosence Grzegorza Turnaua. Czekamy na kolejne hity, które staną się szlagierami na miarę najlepszych, polskich wykonawców.

Spośród nadesłanych piosenek kapituła konkursowa w składzie: Jacek Cygan (autor tekstów piosenek), Magdalena Doksa-Tverberg (zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa), Ewa Lipska (poetka i autorka tekstów piosenek), Konrad Mastyło (muzyk, kompozytor), Krzysztof Piasecki (satyryk, artysta kabaretowy), Magdalena Wojewoda-Mleczko (dyrektor muzyczna RMF Classic) i Igor „Igo” Walaszek (wokalista Clock Machine), wyłoni do 10 utworów, które zmierzą się ze sobą w II etapie konkursu.

O tym, które piosenki znajdą się w finale zadecydują słuchacze radia RMF Classic, którzy za pośrednictwem strony internetowej rmfclassic.pl będą mogli głosować na rywalizujące piosenki do 29 maja przyszłego roku.

Pięć piosenek z największą ilością głosów znajdzie się w finale konkursu, w którym kapituła wyłoni zwycięzcę, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu, jego oryginalności, innowacyjności i wartości artystycznej.

Kapituła wyłoni zwycięzców do 18 czerwca, a ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystego koncertu w Krakowie.

Pula nagród w konkursie wynosi 30 000 zł. O ile kapituła nie wybierze jednego zwycięskiego utworu, zostaną przyznane trzy nagrody w wysokości, odpowiednio – 15, 10 i 5 tys. złotych.

Szczegóły dotyczące konkursu na stronie internetowej scenastu.pl.