Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-17 11:56:41 przez system

7 lokata dziewcząt z SP nr 2 w finale Orlik Basketmania

W ten weekend w Radomiu odbył się Finałowy Turniej Orlik Basketmania, w którym uczestniczyły dziewczęta z SP nr 2 Bochnia.

W turnieju brało udział 8 najlepszych drużyn z Polski, podzielonych na dwie grupy, w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. W grupie bochnianek znalazły się zespoły: SP 35 Szczecin, Gold Team Brzeg, UKS Orlik Ujazd.

W fazie grupowej szczęście nie sprzyjało bochniankom i po porażkach z drużyną ze Szczecina 11:29, z Gold Team Brzeg 24:34 i z UKS Orlik Ujazd 23:37 zajęły w grupie miejsce IV.

W trzecim dniu turnieju drużyna PSP nr 2 Bochnia walczyła o miejsce VII z drużyną ZPO Złota i po zaciętym meczu zwyciężyła 19:15, ostatecznie zajmując VII miejsce w całym turnieju.

Należy nadmienić, iż był to debiut drużyny PSP nr 2 Bochnia w rozgrywkach Orlik Basketmani, dlatego bardzo cieszy zajęte przez nie VII miejsce w Polsce.

Skład drużyny PSP nr 2 Bochnia: Gabriela Czekaj, Gabriela Leśniowska, Wiktoria Goc, Kaja Piszczek, Maja Piszczek, Gabriela Herdan, Wiktoria Piwowarczyk, Julia Wójcik, Julia Gadowska, Olga Kaźmirek. Trenerem jest Agnieszka Kierońska.