Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-14 02:01:44 przez system

77 załóg rajdowych przejechało ulicami miasta

  1. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga to trzecia runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląską. Rajd odbywa się na terenie powiatu bocheńskiego i przyciągnął sporo widzów. Piątek 12 czerwca był dniem rejestracji załóg, zapoznawania się z trasą, i badań kontrolnych. W sobotę rozpoczęła się prawdziwa rywalizacja.

W tym roku zawodnicy zmierzyli się na nowych odcinkach specjalnych. Jeden z nich przebiegał przez gminy Nowy Wiśnicz oraz Lipnica Murowana. Natomiast drugi z odcinków, zlokalizowany na granicy gmin Łapanów i Trzciana, to OeS o typowej dla małopolskich tras charakterystyce.

Rajd rozpoczął się rano o godz. 8.00 startem honorowym na bocheńskim rynku. Odcinek miejski w centrum zawsze stanowi najbardziej widowiskowy OeS w całym rajdzie. Rozpoczął się o 17:50.

Najlepsza załoga na tym odcinku otrzymała nagrodę ufundowaną przez burmistrza miasta Bochnia. Park Serwisowy mieścił się na terenie stacji narciarskiej „Laskowa Ski”.

Podczas rajdu nie zabrakło atrakcji. Przez cały dzień na rynku trwała wystawa samochodów rajdowych. Główne miejsce zajmowała replika forda focusa Janusza Kuliga.

Odbywały się pokazy pierwszej pomocy, a także było można z bliska przyjrzeć się radiowozowi, zdjąć odciski palców i sprawdzić swoją wiedzę w policyjnym quizie. Był także rajdowy symulator.

Organizatorzy dziękują wszystkim partnerom: lokalnym władzom, w szczególności władzom miasta Bochnia, a także sponsorom, m.in. firmie Kärcher, Bo-Glass, ATB oraz Aquer. Impreza jest współfinansowana ze środków miasta Bochnia oraz Starostwa Powiatowego w Bochni.

Organizatorem był Automobilklub Śląski.

<http://rajdziemibochenskiej.pl/index.php/kibice/>