Kategoria: Sport
Opublikowano: 2023-05-14 21:58:04 przez KacperGlod

Arcyważny mecz bez rozstrzygnięcia. BKS zremisował z Sokołem

W sobotnie popołudnie na stadionie przy Parkowej 3 zmierzyły się ze sobą ekipy BKS Bochnia i Sokoła Słopnice. Mecz drużyn walczących o awans do IV ligi zakończył się podziałem punktów.

Ostatnie tygodnie pozostają dla Bocheńskiego Klubu Sportowego dosyć burzliwe. Bochnianie zmienili trenera, funkcję pierwszego szkoleniowca tymczasowo objął Marcin Leśniak. Tydzień temu Ekipa z Solnego Grodu przegrała w Zakliczynie z Dunajcem, notując pierwszą porażkę od sierpnia zeszłego roku. Kilka słabszych meczów Bocheńskiego i zaległy mecz pozwoliły rywalom walczącym o awans wyprzedzić BKS w tabeli V ligi. Jedną z takich ekip jest Sokół Słopnice, piastujący obecnie pozycję wicelidera. Właśnie w sobotę obie ekipy zmierzyły się na stadionie im. dr. Władysława Krupy w Bochni.

Mecz zgromadził na trybunach sporą rzeszę kibiców. Zawodnikom obu ekip zależało na zwycięstwie, co objawiało się sporą walką na boisku już od pierwszych minut spotkania. Wynik otworzył Mirosław Tabor, który wykorzystał w 41. minucie meczu podanie z lewej strony, uderzając po długim słupku i pokonując bramkarza gości. Do przerwy gospodarze mogli cieszyć się jednobramkowym prowadzeniem.

Starcie zdecydowanie można było zaliczyć do tych ostrych. Piłkarze obu ekip nie odpuszczali, w meczu miało miejsce wiele fauli i żółtych kartek. Wydawałoby się, że Bocheński utrzyma prowadzenie i odnotuje w tym meczu zwycięstwo. W ostatniej jednak akcji, po wrzucie w pole karne i uderzeniem głową, w 5. minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził zawodnik Sokoła, Szczepan Goliński.

Remis, który padł przy Parkowej nie wpłynął na duże zmiany w tabeli. Sokół utrzymał pozycję wicelidera, Bocheński traci 4 punkty.

BKS Bochnia - Sokół Słopnice 1:1 (1:0)

Bramki: 41' Tabor - 90+5' Goliński

Skład BKS: Baka - Majcher, K. Mazur, Kieroński (76' J. Mazur), Grzyb, Chlebek, Rynduch (66' Tokarczyk), Łyduch, Skocz (60' F. Nowak), Ochlust (78' Lovkin), Tabor (84' Pilch)

Skład Sokół: Marcisz, D. Porębski, S. Porębski (59' Simelela), Pach, Kuchnia, Jasica, Florek, Augustyn, Kordeczka, Wontorczyk (58' Matras), Pedro Santos

Fot. K. Flesz | BKS Bochnia