Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-09-26 15:41:58 przez system

Artur Siódmiak zagości w ZSG w Bogucicach

We wtorek 27 września o godzinie 10:00 Zespół Szkół Gminnych w Bogucicach będzie gospodarzem wyjątkowego wydarzenia. Szkołę ponownie odwiedzi Artur Siódmiak, jeden z najwybitniejszych piłkarzy ręcznych w polskiej historii. Tym razem w Bogucicach oprócz treningu przeprowadzonego przez niego odbędzie się tzw. „Panel Eksperta”.

Panel Eksperta to szereg spotkań organizowanych w ramach projektu „PGNiG Akademia Małych Mistrzów”, który realizowany jest przez Fundację Akademia Sportu oraz strategicznego sponsora piłki ręcznej w Polsce - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt podzielony będzie na dwie części. Podczas pierwszej części odbędzie się trening, prowadzony przez samego Artura Siódmaka. Oprócz uczniów z bogucickiej szkoły, wezmą w nim udział zawodnicy z innych szkół z naszego regionu, uczestniczących w projekcie „Akademia Piłki Ręcznej”. Będzie to znakomita okazja, aby podpatrzeć mistrza oraz posłuchać bezcennych wskazówek dotyczących techniki gry w piłkę ręczną.

Podczas drugiego panelu dzieci usłyszą od szczypiornisty jak właściwa dieta, zdrowy styl życia wpływają na wyniki sportowe. Artur przestrzegał będzie także przed działaniem używek na młody organizm i karierę sportową. W trakcie rozmowy gość będzie chciał również przekazać uniwersalne wartości oraz motywować młodych sportowców do wyznaczania sobie ambitnych celów i ich realizacji.

W tej samej części spotkania „PGNiG Akademia Małych Mistrzów - Panel Eksperta” odbędzie się również wykład z psychologiem sportu - Marcinem Kochanowskim, od kilku lat współpracującym z zawodnikami. Jest psychologiem sportowym w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. K. Górskiego w Łodzi. Współpracował m.in. z zespołem – reprezentacją Polski mężczyzn w piłce ręcznej w latach 2006-2008, reprezentacją Polski w koszykówce na wózkach, młodzieżową reprezentacją Polski kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej. Przekazuje swoja wiedzę na licznych szkoleniach, kursach, konferencjach, dzieląc się swoją wiedzą z ludźmi sportu – trenerami, zawodnikami.

Tematem przewodnim spotkania będzie „ Piłka ręczna jako droga do realizacji marzeń”. Projekt „Panel Eksperta” doskonale wpisuje się w ministerialny projekt „Stop zwolnieniom z wf-u”, którego Artur Siódmiak jest również ambasadorem. Ministerstwo Sportu i Turystyki poprzez kampanię „Stop zwolnieniom z wf-u” uświadamia rodziców o roli zajęć sportowych w życiu dziecka, walczy z plagą zwolnień z wf-u oraz kreuje sport jako coś naturalnego i bardzo potrzebnego.