Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-03-20 09:55:00 przez system

Bądź przygotowany na lato

Już mamy wiosnę, za oknami coraz więcej słońca i temperatura z dnia na dzień jest coraz wyższa. W związku z tym nim się obejrzymy będziemy mieć lato i nadejdzie czas na wakacje, podróże i prezentowanie się w strojach kąpielowych na basenach czy nad morzem.

Nie czekaj! Już od dzisiaj zmieniaj swoje nawyki i zacznij uprawiać jak najwięcej ruchu. Sport to zdrowie, to nie tylko pusty slogan czy mit, ale szczera prawda. Jeśli nie zaczniesz dzisiaj to kiedy? Diety, zmiany nawyków żywieniowych i wprowadzenia zdrowszego stylu życia nie zaczniesz od jutra musisz zacząć już od teraz. Tylka ta metoda będzie skuteczna. Oprócz motywacji ważne jest dążenie do celu i wiara w swoje możliwości. Wyznacz sobie cel, do którego chcesz dojść, zastanów się co chcesz osiągnąć i spisz na kartce co chciałbyś poprawić w swoim życiu i w swojej sylwetce.

Obecnie w każdym mieście znajduje się bardzo duży wybór siłowni i klubów fitness. Jeśli nie przepadasz za sportem, bieganiem, ciężkimi ćwiczeniami, może spróbuj postawić na taniec? Zumba, czyli energetyczny taniec i Pole dance czyli wyczynowy taniec na rurze, to tylko z nielicznych zajęć, które znajdziesz w grafikach siłowni. Oferta jest bardzo szeroka i z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Postaw na sport już od dzisiaj i nie daj się opanować lenistwie! Weź sprawy w swoje ręce i zacznij działać, ponieważ wszystko zależy od Ciebie. Jedź posiłki o stałych porach, pij dużo wody, nie jedź przed snem i wprowadź do swojego życia trochę więcej ruchu, a pierwsze efekty zobaczysz bardzo szybko. Przed rozpoczęciem przemiany sprawdź swoją wagę na dobrze działającej wadze, a także zmierz swoje obwody – w pasie, w talii, klatce piersiowej i na biodrach. Zrezygnuj ze słodyczy i niezdrowych fast-foodów, a zamień je na zdrowe przekąski takie jak orzechy, warzywa i owoce. Ważna jest również akceptacja samego siebie, ponieważ waga ciała niekiedy nie jest adekwatna do prawdziwego wyglądu.

Jeśli wolisz poczuć adrenalinę wypróbuj sztuki walki, mma czy kickboxing, ponieważ takie zajęcia znajdziesz często w grafikach większości siłowni. Jeśli lubisz wyzwania wypróbuj cross fit albo podnoszenie ciężarów. Pamiętaj, że musisz znaleźć coś co sprawi Ci przyjemność. W przypadku, gdy wolisz zaoszczędzić trochę środków finansowych wybierz rower, bieganie, spacery, nordic-walking albo jazdę na rolkach. Na pewno uda odnaleźć Ci się nową pasję korzystając z opcji pozycjonowanie stron w Internecie. Wystarczy, że w dowolną wyszukiwarkę wpiszesz odpowiednią frazę, a otrzymasz wyniki z najbardziej adekwatnymi wynikami na wybrany temat.