Opublikowano: 2022-04-05 00:02:33 przez KacperGlod

BKS Bochnia przegrywa wysoko

Ubiegłego weekendu do udanych na pewno nie mogą zaliczyć zawodnicy BKS Bochnia. W spotkaniu IV ligi przegrali oni z Wolanią Wolą Rzędzińską aż 1:5.

Ostatnie opady śniegu utrudniły rozgrywanie meczów piłkarskich. Czwartoligowe ekipy zmierzyły się zatem w Woli Rzędzińskiej na boisku ze sztuczną murawą. Trener Marcin Manelski postawił w tym meczu na eksperyment. Bocheński zespół przystąpił do tego spotkania w nowej formacji z trójką środkowych obrońców. Już pierwsze minuty były jednak dla Bocheńskiego niełaskawe. Po tym jak Michoń otrzymał piłkę sam na sam, a sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, zawodnicy BKS wstrzymali blok defensywny. Ostatecznie spalony odgwizdany nie został, a gospodarze cieszyć się mogli z pierwszej bramki w spotkaniu. Bocheński również mógł zdobyć swoje trafienie, jednak po dośrodkowaniu w pole karne, żaden zawodnik nie zdołał uderzyć piłki głową. W 39. minucie Partuta po kontrze, wpakował piłkę do bramki na 2:0. Taki wynik też utrzymał się do przerwy.

Kolejne gole padały już w drugiej części spotkania. Niepilnowany Tadel otrzymał piłkę w 49. minucie i skrzętnie wykorzystał swoją sytuacją zdobywając trzecią bramkę dla Wolanii. Siedem minut później, prowadzenie podwyższył Tubek, który mocnym strzałem pokonał Szymona Cierniaka. W 75. minucie honorową bramkę dla Bocheńskiego zdobył Jakub Jastrzębski. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika w barwach bocheńskiej drużyny. Wcześniej dobrą sytuację strzelcką miał Krystian Lewicki, jednak po uderzeniu z dystansu z trudem piłkę obronił Bielaszek. Niecałe 10 minut przed końcem spotkania, ostateczny wynik meczu ustalił Tragarz, kiedy to po rzucie rożnym, głową celnie wpakował piłkę do siatki. Wolania wygrała tym samym 10. ligowy mecz z rzędu, powiększając swoją udaną passę.

Wolania Wola Rzędzińska -BKS Bochnia 5:1 (2:0)
Bramki: Michoń 14', Partuta 39', Tadel 49', Tubek 56', Tragarz 81' - Jastrzębski 76'
Żółte kartki: Partuta - Ochlust

Skład Wolanii: Bielaszka, Witek (53' Wójcik), Tubek, Tragarz, Mróz, Minorczyk, Kuchta, Tadel (80' Płaneta), Partuta (67' Rębacz), Leżoń (57' Malinowski), Michoń (67' Nowak)
Skład BKS: Cierniak, Majcher (75' Musiał), Lewicki, Chlebek (63' Jastrzębski), Mazur, Rachwalski, Skocz (63' Pilch), Łyduch, Karp, Janicki, Ochlust (67 Olipra)