Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-10-27 19:53:01 przez system

Bocheński policjant mistrzem w judo

23 października Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się Mistrzostwa Policji w Judo. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele Policji oraz innych zaproszonych służb mundurowych. W Mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z 15 reprezentacji jednostek organizacyjnych Policji, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej.

To już piąta edycja imprezy, która poświęcona jest dyscyplinie sportowej bliskiej służbom mundurowym. Judo bowiem, jako sport, a zarazem sztuka walki z dalekiej Japonii, od początku jest elementem nauczania w programach kursów Policji, BOR, Służby Więziennej, Straży Granicznej czy Straży Pożarnej.

Imprezę z wielkim sukcesem zakończył policjant Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bochni Wojciech Tworzydło, który walczył w drużynie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dzięki wspaniałej walce, indywidualnie uzyskał mistrzostwo w kategorii 100 kg, nie dając żadnych szans swoim rywalom.

Komendant Powiatowy Policji w Bochni mł. insp. Mariusz Dymura osobiście pogratulował Wojciechowi Tworzydle zwycięstwa oraz podziękował za wspaniałą postawę sportową. Dyplom i zloty medal mistrza znalazły godne miejsce w specjalnej gablocie Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w której umieszczane są najcenniejsze trofea sportowe, zdobyte przez policjantów.