Opublikowano: 2023-04-24 14:33:34 przez KacperGlod

Bochnianki w półfinale! Zagrają z Wisłą Kraków

Koszykarki Contimax MOSIR Bochnia nie zwalniają tempa. Podopieczne Małgorzaty Misiuk w drugim meczu 1/4 finału rozgrywek 1 Ligi Koszykówki Kobiet pokonały Grot F&F Automatyka Pabianice 92-77 i tym samym wywalczyły awans do fazy półfinałowej!

Po pierwszym zwycięstwie w Pabianicach, gdzie bochnianki zdołały pokonać Grot ośmioma punktami, przyszedł czas na mecz w Bochni, który miał wszystko rozstrzygnąć. W Hali Widowiskowo - Sportowej to zawodniczki z województwa łódzkiego musiały walczyć o wyrównanie i przedłużenie swoich szans w fazie play-off. Mimo niewielkich trudności w pierwszej kwarcie, którą Grot wygrał jednym punktem, koszykarki z Bochni pokazały swą jakość i siłę, obejmując prowadzenie i powiększając swoją przewagę w drugiej kwarcie. Choć Pabianice próbowały jeszcze odrobić straty, wygrywając ponownie punktem kwartę trzecią, to przewaga bochnianek była już zbyt duża, by stracić zwycięstwo. Triumf przypieczętowała dobra końcówka meczu, co w ogólnym rozrachunku zapewniło wygraną i awans do fazy półfinałowej.

Najskuteczniejszą zawodniczką była w niedzielę Magdalena Szkop, która zdobyła 24 punkty. Niewiele gorzej spisała się Anna Krawiec, która notując 22 punkty oraz 13 zbiórek zapisała kolejne, już piętnaste w tym sezonie double-double.

Contimax MOSIR Bochnia – Grot F&F Automatyka Pabianice 92-77 (27-28, 21-9, 20-21, 24-19)
Punkty: Magdalena Szkop 24, Anna Krawiec 22, Anita Plucińska 14, Katarzyna Kocaj 13, Małgorzata Zuchora 12, Monika Malinowska 6, Gabriela Rak 1, Nikola Więcek 0.

W walce o finał bochnianki zmierzą się z Wisłą CanPack Kraków. Rywalizacja, która będzie toczyła się do dwóch zwycięstw rozpocznie się w Krakowie w weekend 29/30 kwietnia. Drugi mecz rozegrany zostanie w Hala Widowiskowo-Sportowa w Bochni w sobotę, 6 maja, o godzinie 15. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się ponownie w Krakowie w środę 10 maja.