Kategoria: Sport
Opublikowano: 2022-04-04 23:08:03 przez KacperGlod

BSF mistrzem! Bocheńscy futsaliści odebrali puchar

Niedzielny mecz to nie tylko wysoka wygrana drużyny BSF ABJ Bochnia nad Unią Tarnów (9:3), ale także mistrzowska feta z okazji awansu do Ekstraklasy. Drużyna Klaudiusza Hirscha odebrała mistrzowski puchar.

Do derbowego spotkania BSF podchodził jako faworyt i nie było zaskoczenie, że już od pierwszych minut spotkania zawodnicy z Bochni ruszyli na przeciwnika ze zmasowanym atakiem. Trzecia minuta i pierwszy gol w spotkaniu - bramkę zdobywa Matras. Kilka minut później gola zdobyła jedna z najjaśniejszych postaci BSF w tym sezonie, czyli Minor Cabalceta. Kostarykanin ponownie trafił minutę później, a następnie gola po otrzymaniu podaniu od Adama Wędzonego, zdobył Arkadiusz Budzyn. Na zwieńczenie wyniku pierwszej połowy, Wojciech Przybył efektowym dryblingiem poradził sobie z obrońcami Unii, po czym zagrał do Konrada Łękawy, który pewnym strzałem po ziemii pokonał bramkarza tarnowian. Prowadzenie 5:0 do przerwy zwiastowało jeszcze więcej bramek w drugiej części spotkania.

I tak też było, choć dali o sobie znać również zawodnicy tarnowskiej Unii. Matuesz Mroczka wykorzystał błąd gracza z Bochni i już na początku drugiej części meczu zdołał zdobyć bramkę. Kilka minut później odpowiedział Arkadiusz Budzyn, który przedarł się środkiem boiska, zagrał do Wędzonego, który szybko piłkę odegrał, a rozgrywający pokonując bramkarza, ustrzelił dublet. Po szybkiej akcji i wymianie piłek na linii Cabalceta - Wędzony - Matras, ten trzeci zdobył 7. gola dla bochnian. Złe podanie Arkadiusza Budzyna wykorzystał zaś Konrad Podobiński, strzelając na 7:2. BSF powróciłdo strzelania i kolejno gole na 8:2 wpakowali Adam Musiał oraz Przybył. Na koniec gola dla Unii zdobył jeszcze Waryłkiewicz, jednak w żaden sposób nie wpłynął już na losy spotkania. 12 bramek, które padło w tym spotkaniu sprawiło, że widowisko było idealnym podsumowaniem sezonu w wykonaniu BSF Bochnia.

Po ostatnim gwiazdku rozpoczęły się pomeczowe uroczystości i świętowanie awansu. Głos zabrał prezes klubu, Rafał Czaja, który przypomniał kibicok 10-letnią historię klubu. Docenił on również wkład lokalnego samorządu - Starostwa Powiatowego oraz firmom, które sponsorują funkcjonowanie klubu ze sponsorem tytularnym - Fundacją ABJ. Najważniejszym punktem wieczoru było odebranie z rąk prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszarda Kołtuna i Przewodniczącego Komisji Futsalu MZPN Piotra Zawodnego pucharu za wygranie grupy południowej I ligi futsalu. Po odebraniu trofeum, zawodnicy rozpoczęli wielkie świętowanie wraz ze zgromadzonymi na trybunach kibicami. Mecz z Unią stanowił ostatnie domowe spotkanie w tym sezonie, w najbliższy weekend BSF zmierzy się jeszcze na wyjeździe z GKS Futsal Nowiny, kończąc tym samym udział w obecnej kampanii. Po trzech sezonach spędzonych w I lidze, BSF ABJ Bochnia wyruszy na podbój Futsal Ekstraklasy w najbliższym sezonie.

BSF ABJ Bochnia - Unia Tarnów 9-3 (5-0)
Bramki: 1-0 Matras 3, 2-0 Cabalceta 9, 3-0 Cabalceta 10, 4-0 Budzyn 10, 5-0 Łękawa 14, 5-1 Mroczka 22, 6-1 Budzyn 27, 7-1 Matras 33, 7-2 Podobiński 34, 8-2 Musiał 35, 9-2 Przybył 38, 9-3 Waryłkiewicz 40
Skład BSF: Jaszczyński, Burzej, Kwaśniowski - Cabalceta, Matras, Wędzony, Budzyn - Łękawa, Tijerino, Przybył, Burkowicz, Diakite, Kolanowski, Musiał
Skład Unii: Nosek - Stańczyk, Mroczka, Podobiński, Chudyba - Fryś, Waryłkiewicz, Jodłowski, Gawełczyk, Klepacki, Łazarz.