Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-03-31 15:40:32 przez system

Dobra postawa strzelców „Promienia” w Krośnie

28 marca Ognisko TKKF „Promień” Bochnia wzięło udział w XXIII Memoriale Strzeleckim im. Jana Barana w Krośnie.

Są to zawody strzeleckie o wieloletniej tradycji. W tym roku strzelało 14 klubów, w tym Wawel i Wisła z Krakowa. Zawodnicy „Promienia” zajęli wysokie lokaty, szczególnie w strzelaniu z pistoletów.

W kategorii młodziczek (30 strzałów) zwyciężyła Julia Gniewek z wynikiem 264, IV miejsce zajęła Alicja Seweryn, a VIII - Kinga Kącka. W kategorii juniorek młodszych całe podium zajęły zawodniczki z Bochni: I - Barbara Waśko (40 strzałów) – 365, II - Marlena Stabrawa, III - Weronika Całka, V - Paulina Szęszoł.

W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Tomasz Nowak – 362. Wśród juniorek I miejsce zajęła Weronika Mickoś – 350, II - Joanna Ból. Wśród seniorów (60 strzałów) VI - Edward Młynarz – 547 (rekord życiowy), a X - Łukasz Mirek.

Zgodnie z regulaminem czwórka zawodników „Promienia” (pierwsze miejsca w kategoriach) zakwalifikowała się do finału. W finale „życiowy sukces” odniosła Barbara Waśko, która wywalczyła III - miejsce ex aequo z Łukaszem Czaplą (zawodnik Wawelu Kraków, 4-0krotny mistrz świata).

W strzelaniu z karabinka w kategorii młodziczek (30 strzałów) strzelały bardzo młode zawodniczki, rozpoczynające przygodę ze strzelaniem, ale uzyskane przez nie wyniki należy uznać za bardzo obiecujące: VII miejsce zajęła Małgorzata Paprota – 285,6 (średni punkt trafienia to 9,5), XII - miejsce - Katarzyna Szęszoł, XV - Wiktoria Mochel.

Wśród juniorek młodszych II miejsce zajęła Dominika Bodurka - 398,1. IV - miejsce zdobyła Marzena Kokoszka, a VI - Aleksandra Sicińska. W tej samej kategorii III miejsce zajął Tomasz Czajka – 355,9. Waleczny senior Mieczysław Kapcia z wynikiem 598,4 (60 strzałów) zajął II miejsce (tym razem „odwieczny rywal” Stanisław Wycisk z Wawelu Kraków był nieco lepszy).

W klasyfikacji zespołowej „Promień” zajął drugie miejsce, nieznacznie ulegając gospodarzowi - „Nafcie” Krosno.