Kategoria: Sport
Opublikowano: 2021-12-19 17:49:19 przez KacperGlod

Drużyna U-19 BSF dotarła do 1/8 finału Heiro Futsal Cup

Zespół do lat 19 futsalowej drużyny BSF Bochnia osiągnął 1/8 finału turnieju Heiro Futsal Cup. W starciu fazy pucharowej młodzi bochnianie przegrali z ukraińską drużyną NG Metal Kulykiv wynikiem 3:0.

Heiro Futsal Cup 2021 to 13. edycja jednego z największych futsalowych turniejów w Polsce. W zmaganiach biorą udział 52 drużyny z Polski, Ukrainy oraz Słowacji. Turniej składa się z fazy grupowej, a także z meczów fazy pucharowej opartej na drabince. Tegoroczne rozgrywki odbywają się w halach przy ul. Miłocińskiej i ul. Dąbrowskiego (IV LO) w Rzeszowie oraz w SP w Tyczynie.

BSF Bochnia przy ul. Miłocińskiej zdołał pokonać w meczu otwierającym grupę zespół Tech-Project Jarosław 3:1. W drugim spotkaniu ekipa z Bochni okazale pokonała drużynę Pogoń-Sokół Lubaczów aż 7:2, zapewniając sobie tym samym awans do fazy pucharowej. Trzeci mecz był dla graczy z Bochni zdecydowanie najtrudniejszy i młodzieżowcy z Solnego Grodu nie zdołali poradzić sobie z Unią Tarnów, przegrywając w tym spotkaniu 3:0. Ostatecznie BSF wyszedł z grupy z 2. miejsca i w fazie 1/8 finału zmierzył się z z ukraińskim NG Metal Kulykiv. Pomimo walki, młoda drużyna z Bochni przegrała wynikiem 3:0 i tym samym odpadła z turnieju.

Turniej był kolejnym krokiem w przygotowaniu naszej kadry U-19 do lutowych Mistrzostw Polski U-19 w Bochni. Mamy nadzieje , że zebrane doświadczenie zaowocuje podczas rywalizacji w rówieśnikami - poinformowało BSF na swojej stronie FB.

Fot. YT: Heiro Rzeszów