Opublikowano: 2017-03-07 08:57:20 przez system

„Fajfer 2001” trzeci w Polsce

ULKS „Fajfer 2001” Łapanów zdobył III miejsce w klasyfikacji klubowej podczas odbywających się w Żerkowie 4 marca Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Stało się to dzięki doskonałym wynikom czteroosobowej drużyny.

• I miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył Andrzej Kowalczyk w kategorii junior na dystansie 4000 m,
  • II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski zdobył Krzysztof Kowalczyk w kategorii junior młodszy na dystansie 3000 m,
  • II miejsce i tytuł Wicemistrzyni Polski zdobyła Patrycja Klęsk w kategorii młodziczki na dystansie 1500 m,
  • XV miejsce zdobył Jakub Ponisz w kategorii młodzik na dystansie 2000 m.

Trener drużyny Wojciech Kubicz podsumował start swoich biegaczy: - Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia sezonu. Ciężko przepracowany okres zimowy pozwolił wzbić się moim zawodnikom na wyżyny swoich umiejętności. Mam nadzieję, że te sukcesy pozytywnie wpłyną na resztę drużyny mobilizując wszystkich do wytężonej pracy na treningach – powiedział po powrocie z Żerkowa.