Opublikowano: 2023-02-11 22:37:09 przez KacperGlod

Futsal Ekstraklasa: BSF pokonał Legię w Warszawie

W zaległym spotkaniu Futsal Ekstraklasy, przełożonym ze stycznia, BSF ABJ Bochnia pokonał na wyjeździe Legię Futsal Warszawa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:5 na korzyść bochnian.

Do meczu z warszawską Legią, ekipa z Bochni podchodziła jako faworyt. Legioniści zajmują ostatnie miejsce w lidze, mając na koncie zaledwie 11 punktów. Po ostatnim zwycięstwie ekipy Klaudiusza Hirscha nad Jagiellonią Białystok, futsaliści z Bochni chcieli podtrzymać dyspozycję, wygrywając z klubem z Warszawy.

Ta sztuka zawodnikom z Bochni się udała, gdyż w meczu rozgrywanym na warszawskiej hali padł wynik 3:5 dla gości. Co ciekawe wszystkie bramki padły w tym spotkaniu dopiero w drugiej połowie. Pierwsza część meczu nie obfitowała w żadne trafienia po obu stronach. Zarówno Rui Pinto z warszawskiej Legii jak i Minor Cabalceta z BSF Bochnia byli blisko zdobycia bramki otwierającej mecz. Ta sztuka nie udała się jednak żadnemu z nich w pierwszej połowie, między innymi dzięki dobrej dyspozycji bramkarzy po obu stronach.

Wynik otworzył się w drugiej części meczu za sprawą trafienia Minora Cabalcety. Kostarykanin skutecznie wykorzystał podanie od Piotra Matrasa, wyprowadzając gości na prowadzenie. Chwilę później było już 0:2, kiedy to Adam Wędzony zdobył bramkę właśnie po podaniu Cabalcety. W 30. minucie spotkania na 0:3 podwyższył Milinton Tijerino. Niedługo później Adam Wędzony wykorzystał podanie Cabalcety, strzelając tym samym na 0:4. Na 0:5 trafił zaś Wojciech Przybył, który wykorzystał błąd rywala. Legia zdołała odpowiedzieć dopiero w ostatnich minutach spotkania. Milewski, Andre Luiz i Knajdrowski wpisali się na liste strzelców w końcówce meczu, zmniejszając nieco stratę do drużyny z Bochni. To nie pozwoliło im jednak zatrzymać w Warszawie choćby punktu. BSF wygrał 3:5 i mógł cieszyć się z kolejnych 3 punktów na swoim koncie.

Bochnianie z dorobkiem 26 punktów obejmują środkowe pozycje w ligowej tabeli. Obecnie znajdują się na 7. miejscu, a kolejna okazja żeby poprawić dorobek punktowy nadarzy się już w poniedziałek, kiedy to ekipa Klaudiusza Hirscha zagra w Chorzowie z Clearexem. Spotkanie transmitowane będzie na antenie TVP Sport, początek meczu o godzinie 18:15.

Legia Futsal Warszawa - BSF ABJ Bochnia 3:5 (0:0)

Bramki: Mariusz Milewski 36', Andre Luiz 39', Michał Knajdrowski 40' - Minor Cabalceta 26', Adam Wędzony 27', 32', Milinton Tijerino 30', Wojciech Przybył 34'.