Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-10-23 15:41:17 przez system

Gimnazjaliści z Żegociny mistrzami powiatu w futsalu

22 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbyły się zawody w halowej piłce nożnej chłopców w ramach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej. Na parkiecie bocheńskiej hali rywalizowało 9 drużyn, które zwyciężyły w eliminacjach gminnych bądź miejskich.

Były to drużyny reprezentujące: Gimnazjum nr 1 Bochnia, Gimnazjum nr 2 Bochnia, Gimnazjum Rzezawa, Gimnazjum Sobolów, Gimnazjum Łapczyca, Gimnazjum Mikluszowice, Gimnazjum Leszczyna, Gimnazjum Królówka, Gimnazjum Żegocina.

Tylko najlepsza drużyna (zwycięzca zawodów powiatowych) będzie reprezentować powiat bocheński w zawodach rejonowych. Znakomicie spisali się gimnazjaliści z Żegociny, którzy w fazie grupowej turnieju pokonali Gimnazjum nr 1 Bochnia wynikiem 4:0 oraz drużynę z Leszczyny, również wynikiem 4:0, awansując z pierwszego miejsca do finału, w którym rywalizowały trzy zespoły, zwycięzcy poszczególnych grup.

W pierwszym starciu młodzi piłkarze z Żegociny zremisowali z drużyną z Sobolowa 1:1, następnie wygrali drugi mecz z Gimnazjum nr 2 Bochnia 3:1 i mimo, że drużyna z Sobolowa również wygrała 2:0 z Gimnazjum nr 2 Bochnia, to jednak w ostatecznej klasyfikacji zwyciężyło Gimnazjum w Żegocinie, uzyskując lepszy stosunek bramkowy w końcowej klasyfikacji. Podopieczni Wojciecha Wrony będą więc reprezentować powiat bocheński już 28 października w Krzeszowicach, w zawodach rejonowych.

Gimnazjum w Żegocinie reprezentowali: Ptaszek Paweł, Łękawa Konrad (kapitan), Dziedzic Dawid, Dziedzic Michał, Adamczyk Grzegorz, Stelmach Maksymilian, Banaś Adrian, Mariusz Paruch.