Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-11-19 15:32:50 przez system

Gimnazjaliści z Żegociny wicemistrzami Małopolski

18 listopada w Myślenicach, na obiektach treningowych "Wisły" Kraków, odbyły się finały wojewódzkie w halowej piłce nożnej chłopców w ramach gimnazjady. Żegocinę i zarazem powiat oraz rejon reprezentowała drużyna gimnazjum z Żegociny, trenowana przez Wojciecha Wronę. Po wygraniu zawodów gminnych, powiatowych i rejonowych.

Reprezentacja dotarła najwyżej w swojej historii czyli do finałów wojewódzkich. Tutaj znalazło się sześć szkół reprezentujących poszczególne rejony, a były to następujące drużyny:
- Gimnazjum nr 5 Kraków.
- Gimnazjum nr 2 Tarnów,
- Gimnazjum nr 1 Andrychów,
- Gimnazjum Łętownia,
- Gimnazjum Ujanowice,
- Gimnazjum Żegocina.

Drużyny podzielono na dwie grupy po trzy zespoły. Gimnazjaliści z Żegociny trafili do grupy A wraz z drużynami z Tarnowa i Łętowni. W pierwszym meczu drużyna z Żegociny pokonała Łętownię 2:1, zaś w drugim meczu po zaciętym boju wygrała z Gimnazjum nr 2 w Tarnowie 3:2 i tym samym awansowała do finału. Z drugiej grupy pewnie awansowało gimnazjum z Ujanowic, które warto podkreślić w zawodach rejonach wyeliminowało m. in. drużyny z Nowego Sącza i nie przegrało żadnego meczu począwszy od etapu gminnego.

Bardzo silna drużyna z Ujanowic w meczu finałowym okazała się za mocna dla gimnazjalistów z Żegociny i pewnie wygrała wynikiem 4:1, zajmując I miejsce w całym turnieju. Drugie miejsce i tym samym tytuł wicemistrzów Małopolski przypadł drużynie Gimnazjum w Żegocinie. Turniejowi przyglądali się zawodnicy Wisły Kraków, którzy właśnie przygotowywali się do swojego treningu, co dodatkowo dodawało adrenaliny wszystkim młodym piłkarzom, biorącym udział w turnieju.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum Ujanowice
2. Gimnazjum Żegocina
3. Gimnazjum nr 1 Andrychów
4. Gimnazjum nr 2 Tarnów
5. Gimnazjum Łętownia
6. Gimnazjum nr 5 Kraków.

Drużyna z Żegociny grała w następującym składzie: Paweł Ptaszek (bramkarz), Konrad Łękawa (kapitan), Dawid Dziedzic, Michał Dziedzic, Mariusz Paruch, Grzegorz Adamczyk, Adrian Banaś, Maksymilian Stelmach.