Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-25 17:05:57 przez system

Gimnazjalistki z Sobolowa 11. w finale Coca Cola Cup

Uczennice Publicznego Gimnazjum w Sobolowie zakończyły swój debiut w finale ogólnopolskim Coca Cola Cup 2015 ostatecznie na 11 miejscu wśród 16 startujących zespołów.

Początek turnieju był znakomity, bo drużyna z Sobolowa zremisowała 2:2 z naszpikowaną reprezentantkami woj. dolnośląskiego i Polski drużyną Boguszowa-Gorc oraz wygrała 3:0 z ekipą ze Starego Kurowa.Awans do 8 najlepszych drużyn w Polsce był bardzo blisko, gdyż w ostatnim spotkaniu w grupie wystarczył remis. Dekoncentracja drużyny przed najważniejszym meczem spowodowała, że dziewczęta z Sobolowa przegrały ten pojedynek 2:3 i przyszło im walczyć już tylko o miejsca od 9 do 16.

W dalszych zmaganiach ekipa z Sobolowa wygrała 3:0 z rówieśniczkami z Gdyni oraz w ostatnim, piątym już meczu, odczuwając trudy piątkowego maratonu piłkarskiego uległa 0:3 gimnazjalistkom z Węgorzewa. W sobotnim finale na Targu Węglowym w Gdańsku w jedynym meczu zawodniczek z Sobolowa o miejsce 11 pokonały one drużynę z Łopuszna 2:0. Niewątpliwą atrakcją dla drużyny z Sobolowa była możliwość porozmawiania i wykonana wspólnego zdjęcia z Robertem Lewandowski i Margaret.

Zespół Publicznego Gimnazjum z Sobolowa wystąpił w składzie: Maria Korta, Edyta Korzeniak, Klaudia Gęślak, Marlena Kowalczyk, Weronika Serafin, Justyna Stachel, Katarzyna Kuchnik, Aneta Klejdysz, Paulina Stachel, Zuzanna Stachowska . Opiekunami zawodniczek byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Sobolowie – Krzysztof Sotoła i Tobiasz Stokłosa.