Kategoria: Sport
Opublikowano: 2015-06-15 16:45:13 przez system

Grali z reprezentacją Polski w futsalu

Z inicjatywy działaczy i zawodników klubu LKS Piast Łapanów prawdziwie sportowa niedziela miała miejsce na łapanowskim orliku 7 czerwca. Rozgrywki zainaugurował mecz Piast – B&T Trzciana w kategorii orlików, zakończony zwycięstwem 2:1 chłopców z Łapanowa. Następnie rozegrany został turniej juniorek młodszych z udziałem drużyn Westovii Tarnów, Unii Tarnów i Piasta Łapanów.

Najlepsze okazały się piłkarki z Łapanowa, które Unię pokonały 2:0, a Westovię 2:1. W meczu tarnowskich drużyn lepsza okazała się Unia, zwyciężając 2:0.

Punktem kulminacyjnym był mecz pomiędzy reprezentacją Polski U-35 w futsalu a ekipą oldboyów Piasta Łapanów. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego odśpiewano hymn narodowy i „Barkę” – ulubioną pieśń Jana Pawła II, jako że reprezentanci Polski swoje mecze rozgrywają, jeżdżąc po Polsce śladami świętego papieża. Mecz zakończył się wynikiem 15:2 dla ekipy futsalowców.

Rozgrywki sportowe połączone były z akcją profilaktyczną „Razem wygrywamy z rakiem piersi”. Krótką prelekcję wygłosiła zaproszona na tą okazję amazonka, która ponadto wszystkim zebranym – zarówno sportowcom, jak i kibicom, rozdała ulotki informacyjne.