Kategoria: Sport
Opublikowano: 2017-03-26 12:49:51 przez system

III Memoriał Jerzego Widło w piłce ręcznej oldbojów

Wychowankowie, byli zawodnicy i uczniowie zapraszają na III Memoriał imienia swojego trenera, wychowawcy i nauczyciela - ś.p. Jerzego Widło.

Trzecia edycja Memoriału odbędzie się w sobotę 8 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR Bochnia, ul. Poniatowskiego 32. Początek zawodów o godz. 9.00.

Udział w turnieju zapowiedziały drużyny oldbojów Krakowa, Kielc, Tarnowa i oczywiście gospodarze turnieju - drużyna oldbojów z Bochni.

Bocheńscy oldboje w kategorii wiekowej 50+ są obecnie mistrzami Polski.

Drużyna mistrza Polski Masters 2016 w kategorii M+50 grała w składzie: Roman Krakowski, Janusz Malisz, Andrzej Broszkiewicz, Bogdan Ciekański, Jerzy Garpiel, Tadeusz Konieczny, Wiesław Wnęk, Zbigniew Potępa, Janusz Malaca, Krzysztof Pałkowski, Wojciech Całka, Tomasz Szeląg, Czesław Dąbroś, Krzysztof Mroczkowski, Marek Musiał i Bogdan Dzierza.

Podczas turnieju drużynę mistrzów wzmocnią młodsi koledzy, których kibice na pewno pamiętają z występów na bocheńskim parkiecie: Jarosław Serwinowski, Maciej Jacak, Michał Stańdo, Paweł Wożniczka i Krzysztof Piotrowicz.
W drużynach przyjezdnych zobaczymy byłych reprezentantów Polski i mistrzów Polski: Krzysztofa Chrabotę - Kraków, Pawła Biesia - Tarnów, Wiktora Jaszczuka, Wojciech Zielonkę, braci Krzysztofa i Marka Przybylskich - Kielce.

Niewątpliwą atrakcja dla kibiców będzie mecz podsumowujący III Memoriał, rozegrany pomiędzy zespołami II-ligowego MOSiR Bochnia i I-ligowej SPR PWSZ Tarnów (początek godz. 13.50). Zapowiada się ciekawa konfrontacja trenerów Marcina Bożka i Ryszarda Tabora, którzy w latach 1999-2005 wspólnie prowadzili zespół BKS Bochnia w II i I lidze.

Jerzy Widło był człowiekiem niesamowitym. Z energią i determinacją prowadził w stronę sukcesu. Nazywano go „czarodziejem bocheńskiego szczypiorniaka” i trudno znaleźć lepsze określenie Pana Jerzego. Był poniekąd niezwykły i tak należy o nim mówić, tak powinniśmy go wspominać. To z jego inicjatywy i za jego sprawą powstała międzyszkolna liga piłki ręcznej, to pod jego skrzydłami szkoliły się prawdziwe talenty sportowe. Pan Jerzy doprowadził zawodniczki bocheńskiego MKS-u do mistrzostwa Polski. Szkolił ostro, był wymagający, ale jego nieszablonowe podejście przynosiło ogromne efekty. Umiał zaszczepić w młodych ludziach ducha sportowej walki, gry zespołowej, ale nie zapominał też o walce o samego siebie. Dla swoich podopiecznych był nie tylko wymagającym trenerem, ale i mentorem.
Podczas zawodów już po raz trzeci oldboje wspierają bocheńska fundację Auxilium z Bochni.

- III Memoriał Jerzego Widło to spotkanie się w gronie ludzi, którzy z pasją poświęcili się tej pięknej dyscyplinie sportu, to czas do wspólnych wspomnień i patrzenia w przyszłość. Jest okazją do przekazania młodszym pokoleniom zawodników i adeptom piłki ręcznej, że to ma sens i może być ciekawą przygodą w życiu każdego człowieka - mówi jeden z pomysłodawców i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego III Memoriału Memoriału, Jarosław Serwinowski.

  • Naszym obowiązkiem podczas Memoriału będzie uczczenie pamięci nie tylko ś.p. Jerzego Widło, ale także ludzi, którzy w ostatnim czasie odeszli na zawsze z naszej „handbalowej” rodziny, tworzyli piękną historie bocheńskiej piłki ręcznej:
    Profesor Janusz Żarek (1929-2016) - wielki pasjonat sportu, długoletni szkoleniowiec i trener sekcji piłki ręcznej naszego Klubu, wychowawca wielu pokoleń bocheńskich szczypiornistów, z którymi osiągał znaczące sukcesy.

Antoni Noszkowski (1947-2016) ekonomista, były główny księgowy a potem dyrektor finansowy Stalprodukt S.A i członek zarządu spółki, Prywatnie kojarzony jednoznacznie z Bocheńskim Klubem Sportowym, z którym związany był przez 35 lat - najpierw jako zawodnik, potem trener, wreszcie działacz i sponsor. Darzony przez środowisko sportowe dużą sympatią i wielką atencją. Był Honorowym Prezesem BKS.

Kazimierz Bacik- (1953-2017) - zaczynał jako zawodnik, a od 1980 roku pracował jako instruktor i trener piłki ręcznej (Szkolny Związek Sportowy, ZKS Unia Tarnów). Szkolił drużyny żeńskie i męskie. Odnosił z nimi znaczące sukcesy (pod jego wodzą szczypiorniści po raz pierwszy awansowali do II-ligowych rozgrywek). W latach 1984-1990 pełnił funkcję wiceprezesa BKS Bochnia.

Cześć ich pamięci!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego III Memoriału Jerzego Widło w piłce ręcznej oldbojów, dzięki wsparciu organizacyjnemu dyrektor MOSiR Bochnia, Sabiny Bajdy i licznym sponsorom zapraszamy serdecznie do wspólnego kibicowania - dodaje Jarosław Serwinowski.

Harmonogram organizacyjny zawodów:

Mecze rozgrywane są w wymiarze czasowym 2 x 20 min. (2 min. przerwy ze zmiana placu gry). Przerwa pomiędzy poszczególnymi meczami 5 min. Obowiązują przepisy ZPRP.

Mecze rozgrywane sa w systemie :każdy z każdym". O kolejności decyduje liczba punktów i liczba zdobytych bramek.

Mecze:
9.00 - Kraków – Bochnia
9.50 - Kielce - Tarnów
10.40 - Bochnia - Tarnów
10.45 - Kielce - Kraków
11.35 - Tarnów - Kraków
12.25 - Kielce - Bochnia
13.50 - mecz towarzyski: MOSiR Bochnia - SPR PWSZ Tarnów
15.15 - rozdanie nagród i dyplomów
15.30 - zakończenie turnieju.