Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-01-14 11:17:26 przez system

IV kolejka Turnieju Grup Naborowych w Piłce Ręcznej

Tym razem wcześniej niż zwykle, bo nie w trzecią, ale w drugą środę miesiąca (13 stycznia) został rozegrany Turniej Grup Naborowych w Piłce Ręcznej. Zmiana spowodowana była rozpoczynającymi się już w następnym tygodniu w naszym województwie feriami zimowymi.

We wczesnych godzinach popołudniowych w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni siedem reprezentacji bocheńskich szkół podstawowych rozpoczęło zmagania w IV już kolejce VIII edycji Turnieju. Spotykające się raz w miesiącu drużyny dzielnie walczą o tytuł najlepszego zespołu w roku szkolnym 2015/16.
- Głównymi celami zawodów, organizowanych przez Miejski Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, są promocja tej dyscypliny sportowej wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia - mówi Władysław Wójcik kierownik sekcji MOSiR Bochnia. - *Jak każda dyscyplina sportu wymaga ona ciągłego zachęcania i szkolenia młodych ludzi, którzy w przyszłości mamy nadzieję, będą stanowić w jakiejś części młodzieżową kadrę naszego klubu.- *

Największy sukces odniosła I drużyna PSP nr 2, która już w mikołajkowym turnieju powróciła na zajmowane po I kolejce I miejsce. To zespół Doroty Budzyn, który po raz kolejny zwyciężając we wszystkich meczach zgromadził maksymalną ilość punktów. Taką samą ilość zdobyła drużyna dziewcząt z PSP nr 5. Trzeba przyznać, że szkolone przez Dariusza Marszałka podopieczne od początku tego sezonu należą do zespołu wyróżniającego się. Również dzisiaj spisywały się one bardzo dobrze i ustąpiły nieco pola walki tylko wyprzedzającemu je liderowi, czyli wspomnianej wyżej pierwszej "Dwójce".

Wyniki meczów iv kolejki:
PSP nr 5 I - PSP nr 5 III 11:0
PSP nr 2 I - PSP nr 7 13:4
PSP nr 5 II - PSP nr 5 III 8:0
PSP nr 5 I - PSP nr 7 13:0
PSP nr 2 I - PSP nr 5 I 6:2
PSP nr 5 I - PSP nr 5 II 8:5
PSP nr 5 III - PSP nr 2 II 1:1
PSP nr 2 I - PSP nr 2 II 8:1
PSP nr 5 II - PSP nr 2 II 8:1

Kolejne mecze rozegrane zostaną w środę 17 lutego o godz. 13.30 jak zwykle w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32.