Kategoria: Sport
Opublikowano: 2016-02-23 15:39:08 przez system

Judocy MOSiR w Ostrawie

Miniony weekend był dla bocheńskich judoków dość pracowity i pełen emocji. Po raz pierwszy zawodnicy MOSiR-u Bochnia w dniach 20-21 lutego brali udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Czechach "Grand Prix Ostrava 2016"-traktowanym jako nieoficjalny Puchar Europy.

Startowało w nim około 1000 osób w dwa dni. Poziom był bardzo wysoki i każda wygrana walka była bardzo cenna. W niektórych wagach startowało nawet 60 zawodników.

W sobotę 20 lutego, w pierwszym dniu turnieju, w kategorii U 15 wystartowało trzech bocheńskich judoków. Bezkonkurencyjne były nasze zawodniczki, wygrywając wszystkie walki i tak złoty medal wywalczyły:
• Oliwia Wątorek
• Wiktoria Żabczyńska
Piąte miejsce zdobył Damian Pławecki

Niedziela 21 lutego to konkurencja rocznika U 17. Starsi zawodnicy pojechali do Ostrawy prosto z zgrupowania judo w Żywcu, gdzie przebywali z kadrą śląska. Pomimo zmęczenia ciężkimi walkami na obozie rewelacyjnie spisali się w walkach. Wszystkie walki przed czasem, dodatkowo w wyższej kategorii wagowej wygrał, zdobywając złoty medal Jakub Nosalski. Srebrny medal wywalczyła Wszołek Izabela.

Dla wszystkich startujących było to duże doświadczenie i wyjazdy na ten cykliczny turniej wpisaliśmy do naszego kalendarza.

Obecnie Dawid Zajączkowski (na obozie kadry narodowej w Cetniewie), Krzysztof Kozak i Jakub Nosalski przygotowują się do startu w Pucharze Europy w Zagrzebiu.

Niedziela 21 lutego to również termin Turnieju Judo w Opolu "International Judo Workshop for Children", odbywających się co miesiąc warsztatów judo dla roczników 2004-2007. Zawodnicy MOSiR-u po raz pierwszy startowali na tych zawodach.

W turnieju wzięło udział około 80 zawodników klubów Polski i Czech min. JC Banik Ostrava, LKS Wyzwolenie Simoradz, UKS Dojo Sobótka, TS Gwardia Opole, Żelazo Hranice, KJ AZS Opole, UKS Judoka Imbranowice, 12 Leszno, Judo Swidnica.

Przed rozpoczęciem turnieju odbyła się rozgrzewka połączona z treningiem technicznym, który poprowadziła trenerka Anna Chodakowska, co niewątpliwie było dodatkową atrakcją tych zawodów.

Wszyscy zawodnicy zostali podzieleni na 5 osobowe grupy i walcząc systemem "każdy z każdym" stoczyli po 4 walki. Tym razem nie było podziału na chłopców i dziewczęta dlatego dziewczęta walczyły również z chłopcami.

Wychowankowie bocheńskiej sekcji judo wywalczyli 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy medal oraz dwa miejsca IV.

Niezależnie jednak od wyniku, wszyscy uczestnicy, na zakończenie zawodów otrzymali czekoladę oraz pamiątkowy dyplom.

Złoty medal zdobyła Maja Twardowska
Srebrny medal wywalczył Oliwer Żelichowski
Brązowy medal zdobyła Justyna Wojcieszek
Na miejscu IV uplasowali się: Michał Ćwik i Szymon Mazurkiewicz.