Opublikowano: 2015-12-15 11:05:49 przez system

Kadetki na pierwszym miejscu, dziewczęta z wygraną

Miniony weekend był udany zarówno dla starszych, jak i najmłodszych koszykarek MOSiR Bochnia, biorących udział w rozgrywkach ligi małopolskiej. Największe powody do zadowolenia miał trener Rafał Sroka, który ze swoimi kadetkami A zakończył rozgrywki I rundy sezonu 2015/16 na I miejscu.

W ostatnim spotkaniu tej rundy podopieczne MOSiR walczyły na wyjeździe z Tarnowem. Tym bardziej więc zwycięstwo na obcej hali ucieszyło zarówno dziewczyny, jak i szkoleniowca bochnianek. Ten jednak miał szereg uwag co do gry swoich wychowanek.

Mecz zaczął się od prowadzenia 10:0 po 2 minutach meczu. - Niestety bochnianki zapomniały, że spotkanie trwa 40 minut - narzekał na początku R. Sroka. W kolejnych kwartach choć prowadzenie nie było zagrożone, to spotkanie toczyło się jak równy z równym. Biorąc pod uwagę, że w Tarnowie grały dziewczęta z roczników 2001-2002, to niezbyt dobrze świadczy o postawie bochnianek z rocznika 2000 i 2001. Z ogólnego marazmu jedyna w drużynie Natalia Mazur zdobywczyni 24 punktów trzymała poziom. - Był to nasz trzeci mecz ligowy rozegrany w ciągu sześciu dni, więc dziewczętom brakowało świeżości i energii - podsumował trener. - Jednak nie tłumaczy nas to z bardzo przeciętnej gry. O wynik musieliśmy się martwić do końca spotkania .-

MKS PM Tarnów - MOSiR Bochnia 52 - 63 (13:16, 8:20, 16:14, 15:13)

Punkty dla MOSiR zdobyły: Aisza Buczek 6, Dominika Dziadoń 7, Natalia Mazur 24, Kinga Ochel 2, Aleksandra Poradowska 4, Kamila Puławska 2, Gabriela Rak 7, Julia Fortuna 4, Kornelia Czaja 7, Edyta Rudnik , Justyna Hudek, Kinga Dylowicz- 0.

II rundę kadetki A rozpoczną 9 stycznia 2016 r., kiedy to na wyjeździe walczyć będą z Wisłą Can-Pack Kraków.

Dzień wcześniej przed Kadetkami (11 grudnia) walczyła na wyjeździe najmłodsza grupa, zgłoszona do rozgrywek w kategorii młodziczka młodsza. Po pechowym (tydzień temu) inauguracyjnym spotkaniu z Wisłą Can-Pack, tym razem dziewczęta schodziły z parkietu Cracovii uśmiechnięte. Wygrały bowiem 51:38.

KS Cracovia Kraków 1906 - MOSiR Bochnia 38:51 (15:11, 5:13, 6:17, 12:10)

To było cenne zwycięstwo w lidze koszykówki dziewcząt, w której mosirki w większości (10 zawodniczek) z rocznika 2004 rywalizują z zawodniczkami z rocznika 2003.

Bardzo dobry mecz wyjazdowy na trudnym terenie w Krakowie. W pierwszej kwarcie bochnianki grały asekuracyjnie i trochę bojaźliwie. W następnych, szczególnie w Ii i III kwarcie, dziewczęta pokazały swoje atuty - bardzo dobrą grę w obronie i i dobra skuteczność w ataku.

Punkty dla MOSiR Bochnia zdobyły: Anna Witek 13, Wiktoria Zająć 9, Emanuela Despet 7, Magdalena Cabała 4, Alicja Gajek 4, Nikola Gałek 4, Gabriela Kubala 2.
Grały, ale punktów nie zdobyły: Olga Kaźmirek, Justyna Kural, Paulina Michalczyk.

Kolejny mecz, podobnie jak starsze koleżanki, dziewczęta rozegrają już po Nowym Roku. 9 stycznia w ramach trzeciej kolejki gościć będą UKS Żak Nowy Sącz.